Wtorek, 1 grudnia 2020

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Kultura

Epidemia na Śląsku:

Piosenki Grechuty i German zabrzmiały w Parku Roth

27.07.2015 11:04 | 1 komentarz | ż

Na koncerty letnie organizowane przez Raciborskie Centrum Kultury w Parku Roth przychodzą nie tylko raciborzanie. - Więcej u was ciekawych występów niż u nas, dlatego chętnie tu przyjeżdżamy. A te koncerty na świeżym powietrzu to już w ogóle super - chwalili państwo Matylda i Ginter, którzy na kolejny koncert w Parku Roth przyjechali spod Kędzierzyna-Koźla.

Piosenki Grechuty i German zabrzmiały w Parku Roth
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tym razem publiczność mogła posłuchać piosenek Marka Grechuty i Anny German. Artyści cenieni i lubiani, dlatego placyk przy parkowej muszli koncertowej tym bardziej wypełniony. Z recitalem pt. „G. kontra G." wystąpiła Barbara Broda-Malon wraz ze swoim zespołem. - Do tych popularnych utworów dołożyliśmy swoje trzy grosze - mówiła ze sceny wokalistka.

- Słuchanie takiego koncertu w tak pięknym otoczeniu to czysta rozpusta - uśmiechała się pani Lena, która na koncerty do parku przychodzi regularnie od samego początku. - A dziś też szczególnie odpowiada mi repertuar - dopowiedziała pani Barbara.

Recital wprowadził publiczność w klimat twórczości dwóch wyjątkowych artystów. Przez wiele lat ich piosenki podbijały serca wielu słuchaczy.

- W 2007 roku brałąm udział w ostatnim już festiwalu Anny German w Zielonej Górze. Tak się tego repertuaru nasłuchałam, że postanowiłam zrobić recital poświęcony jej twórczości - opowiadała wokalistka Barbara Broda-Malon. - Tak się składa, że byliśmy też na festiwalu Grechuty, dlatego postanowiliśmy koncertowo połączyć ze sobą te dwa nazwiska - wyjaśniła.

Ten niezwykły koncert był swoistego rodzaju pojedynkiem "gigantów polskiej piosenki". - To piosenki znaczące. I piękny tekst, i piękna muzyka. Niestety w naszym kraju coraz rzadziej propagowana jest piosenka, która ma do przekazania coś więcej - mówiła wokalistka.

źródło: RCK, fot. Robert Struzik