środa, 17 lipca 2019

imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

RSS

Kultura

Młodość-muzyka-wiosna zabrzmi w RCK [ZAPOWIEDŹ]

13.05.2015 10:02 | 0 komentarzy | ż

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Raciborskiego Centrum Kultury oraz zespół kameralny Sinfonietta z Wiejskiego Domu Kultury w Gorzycach zagrają 17 maja o godz. 17.00 w sali widowiskowej RCK. W programie standardy muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Młodość-muzyka-wiosna zabrzmi w RCK [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W zespole Sinfonietta z Gorzyc grają młodzi muzycy ze szkół muzycznych m.in. z Raciborza, Wodzisławia Śl., Rybnika i Jastrzębia. Skład instrumentalny to: 1 i 2 skrzypce, wiolonczele, kontrabas, flet, klarnet, a w repertuarze utwory m.in. Mozarta, Bacha, czy The Beatles oraz współczesnych kompozytorów amerykańskich.

Z kolei Młodzieżowa Orkiestra RCK jest już raciborskiej publiczności doskonale znana. Młodzi muzycy występowali wielokrotnie zarówno na deskach RCK, jak i biorąc udział w imprezach plenerowych, np. Dniach Raciborza. W niedzielę zagrają standardy muzyki rozrywkowej i marszowej.

Są młodzi, zaangażowani i pełni pasji. Prowadzi ich znany w regionie dyrygent i muzyk Henryk Krótki.  - Ja zawsze czuję się bardzo dobrze występując przed publicznością. Mam nadzieję, że podobnie czują moi podopieczni. Staram się prowadzić grupę tak, by granie w orkiestrze było dla nich przyjemnością - mówi Henryk Krótki.

Ćwiczą raz w tygodniu. - Ale to tylko część naszej pracy. Muzyk żeby grać w orkiestrze musi ćwiczyć regularnie. Muzyka jest jak sport, w obu przypadkach potrzeba regularnych treningów. Kiedy sportowiec nie ćwiczy wypada z drużyny - twierdzi dyrygent.

Koncert "Młodość-muzyka-wiosna" już w najbliższą niedzielę 17 maja o godz. 17.00 w sali widowiskowej RCK.  Bilety w cenie 5 zł. Honorowane są karty "Senior 60+" i "Rodzina+".

źródło: RCK