Czwartek, 23 stycznia 2020

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Kultura

VIVO wystąpi z koncertem wiosennym w RCK

13.04.2015 11:45 | 0 komentarzy | ż

19 kwietnia  o godz. 18:00 w sali kameralnej Raciborskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina 21, wystąpi chór żeński VIVO pod kierunkiem Agnieszki Patalong z koncertem wokalno-instrumentalnym. W repertuarze piosenka turystyczna i poezja śpiewana.

VIVO wystąpi z koncertem wiosennym w RCK
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chór żeński VIVO skupia panie w różnym wieku i o różnej profesji, które łączy ogromna pasja - miłość do śpiewania, chęć poznawania nowych rzeczy, odwaga do podejmowania zmian i porzucania starych przyzwyczajeń. - W repertuarze zespołu znajdują się opracowania polskich pieśni ludowych, ale również utwory w językach obcych: włoskim, francuskim, czy angielskim - wyjaśnia prowadząca Agnieszka Patalong.

Chór powstał w Raciborskim Centrum Kultury pod koniec 2010 roku. - To była jakaś wola nieba! - śmieje się prowadząca. - Tak poważnie, to pani dyrektor zależało by przy centrum kultury powstał chór, początkowo miał być młodzieżowy, mieszany, w rezultacie powstał chór żeński. To panie, które kochają śpiewać i są szczęśliwe, że mogą się rozwijać - mówi Agnieszka Patalong.

Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę 19 kwietnia  o godz. 18:00 w sali kameralnej RCK. Paniom będzie akompaniował Dawid Patalong.

Bilety w cenie 5 zł. Honorowane sa karty "Senior 60+" oraz "Rodzina+".

źródło: RCK