Niedziela, 26 maja 2019

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

Kultura

Kiermasz świąteczny w Nędzy

26.11.2014 14:37 | 0 komentarzy | woj

Oryginalne ozdoby świąteczne, regionalne smakołyki i rękodzieło będzie można znaleźć na II Bożonarodzeniowym Jarmarku w Gminie Nędza. Gminne Centrum Kultury zadbało też o inne atrakcje: warsztaty, konkursy, spektakl dla dzieci, występy artystyczne - to tylko niektóre. Warto przyjechać!

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kiermasz odbędzie się 14 grudnia od godz. 15.00 do 20.00 w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu przy ul. Sportowej w Nędzy.

Gminne Centrum Kultury zaprosiło na kiermasz 24 wystawców. - To będzie świetna okazja, żeby kupić dla bliskich oryginalny prezent pod choinkę. Będzie w czym wybierać, na stoiskach pojawią się m.in. wyroby rękodzielnicze, ręcznie robiona biżuteria, zabawki, ciekawe ozdoby świąteczne, regionalne smakołyki - wylicza Joanna Dwornik, dyrektor GCK w Nędzy.

Dużo będzie się działo również poza stoiskami handlowymi. Na scenie z koncertem wystąpi Orkiestra Dęta Gminy Nędza z Krzysztofem Fulneczkiem na czele, instrumentalistom towarzyszyć będą wokaliści z Gminnego Centrum Kultury. Z kolędami i pastorałkami wystąpi też Babski Kwartet z Raciborza.

Będzie mnóstwo ciekawych atrakcji dla dzieci! Ze spektaklem "Królowa śniegu" przyjadą do Nędzy aktorzy ze Studia Małych Form Teatralnych z Trzebini, czas maluchom umilać będzie specjalna grupa animacyjna, będzie można również wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach, np. robienia kartek świątecznych, które zakończą się konkursem na najpiękniejszą.

- Zapraszamy wszystkich na nasz kiermasz. Każdy znajdzie tu dla siebie coś atrakcyjnego. A najważniejsze, że wspólnie będziemy mogli spędzić czas i w miłej atmosferze poczuć klimat zbliżających się świąt - zaprasza Joanna Dwornik.