Czwartek, 27 czerwca 2019

imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy

RSS

Kultura

Perspektywa Okolicy zagrała w Parku Roth

27.07.2014 18:55 | 0 komentarzy | (q)

- Te koncerty to dla nas fantastyczna sprawa! - mówi pani Danusia, która mieszka niedaleko Parku Roth, do którego jak zaznacza, przychodzi prawie codziennie, a na niedzielne koncerty organizowane tu przez Raciborskie Centrum Kultury "to już obowiązkowo!". Na półmetku letnich koncertów wystąpił raciborski zespół Perspektywa Okolicy.

Perspektywa Okolicy zagrała w Parku Roth
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

"Perspektywa Okolicy" to kolejny etap twórczego rozwoju założyciela Grzegorza Zimałki. Muzyka na poważnie w jego życiu zaistniała na początku lat 90-tych. Wtedy to założył egzystencjonalną grupę poezji śpiewanej „Dlaczegoja”, w której śpiewał i grał na gitarze. Wraz z pozostałymi członkami ówczesnego zespołu grywał w kraju i zagranicą.

- Z biegiem lat po zawartych w tekstach pytaniach „dlaczego”, przyszedł czas na pytanie: „jak”. I w ten naturalny sposób został powołany do życia nowy zespół pod nazwą „Perspektywa Okolicy” - mówi Grzegorz Zimałka. W 2007 roku zawiesił działalność. Po latach przerwy na dobre wrócił w ubiegłym roku. Pierwszy raz po latach raciborzanie mogli go usłyszeć pod koniec 2013 roku w Raciborskim Centrum Kultury.

Po zimowym koncercie w RCK sporo się działo: muzycy weszli do studia i nagrali kilkanaście utworów, grali koncerty i brali udział w festiwalach muzyki autorskiej. - Powrót do muzyki jest jakby naturalną kontynuacją tego co rozpoczęło się wiele lat temu - mówi Daniel Siedlok grający na gitarze elektrycznej. - Spotkaliśmy się po latach i zaczynamy nowy rozdział w życiu - uśmiecha się Leszek Prędkiewicz grający na gitarze basowej.

- Po pytaniach "dlaczego" i "jak" wkrótce przyjedzie czas na "po co?". Tryptyk, który zamknie moją muzyczną twórczość - zapowiada Grzegorz Zimałka. Podczas koncertu w Parku Roth raciborzanie mogli usłyszeć zarówno utwory z teraźniejszej działalności, jak i wcześniejszej.

(RCK)