Piątek, 5 marca 2021

imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii

RSS

Strażacy z Bojanowa z nowym wozem na 100-lecie jednostki [ZDJĘCIA, WIDEO]

29.12.2020 17:18 | 4 komentarze | mad

Choć pandemia koronawirusa utrudniła świętowanie w tym roku 100. jubileuszu jednostki, to nie odebrała prezentu. Do OSP Bojanów po raz pierwszy trafił wóz prosto z fabryki.

Strażacy z Bojanowa z nowym wozem na 100-lecie jednostki [ZDJĘCIA, WIDEO]
Oto nowy wóz, który trafił do jednostki w Bojanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To średni samochód specjalny pożarniczy ratowniczo-gaśniczy z napędem 4x4 Volvo FLD3C, posiadający zbiornik na 4 150 l wody. Pojazd wyposażony jest w autopompę z zakresem niskich i wysokich ciśnień, wyciągarkę, szybkie natarcie, dwa zwijacze ręczne i elektryczne z przednim nadmuchem powietrza, maszt oświetleniowy o mocy 30 000 lumenów oraz orurowanie z lampami ledowymi dalekosiężnymi z przodu samochodu. Zakup został sfinansowany z dotacji Ministerstwa Sprawiedliwości - funduszu sprawiedliwości w kwocie 650 tys. zł. Pozostałą kwotę - 134 740 zł wyłożyła gmina Krzanowice. To najnowocześniejszy samochód spośród wszystkich, którymi dysponują jednostki z terenu gminy Krzanowice. Wóz zastąpi mercedesa z 1975 roku.

Jednostka ma na wyposażeniu jelcza z 1984 roku i mercedesa (na zdj.) z 1975 roku. Ten drugi niedługo zostanie wystawiony na sprzedaż.

We wtorek 29 grudnia przed Urzędem Miejskim w Krzanowicach nastąpiła skromna uroczystość odebrania nowego wozu, choć oficjalne wydarzenie i poświęcenie mają nastąpić pod koniec stycznia 2021 r.

W poniższym wideo prezentujemy pojazd oraz rozmowy z oficjelami. Kolejno głos zabierają burmistrz Andrzej Strzedulla, komendant gminny i naczelnik OSP Bojanów Herbert Czogała oraz Szymon Szrot reprezentujący posła i wiceministra sprawiedliwości Michała Wosia, który nadzoruje fundusz sprawiedliwości.

Ludzie:

Andrzej Strzedulla

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.