Konsument
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

5 najważniejszych zasad napełniania basenów

Upały i piękna letnia pogoda już wkrótce zachęcą do schładzania się w przydomowych basenach, które w ostatnich latach stały się tak popularne, że mniejsze i większe znaleźć można prawie w każdym domu. Kiedy jednak wszyscy na raz zaczną napełniać baseny, mogą wystąpić problemy z dostawą wody. PWiK Wodzisław podpowiada, o czym należy pamiętać przy napełnienianiu. 

5 najważniejszych zasad napełniania basenów
Jeśli mamy przydomowy basen, najlepiej napełniać go z wyprzedzeniem i w godzinach, kiedy pobór wody jest mniejszy. fot. Freepik
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

5 najważniejszych zasad napełniania basenów

Kiedy czerwiec przyjdzie do nas z upałami, zamarzymy o przydomowym kąpielisku. Wielu do napełniania będzie korzystać z wodociągów publicznych, dlatego należy pamiętać o kilku ważnych zasadach:

1. Napełniaj etapami

- Zalecamy napełniać basen z wyprzedzeniem (powoli, etapami już od maja) tj. przed prognozowanymi upałami - informują w PWiK Wodzisław Śląski. Napełnianie basenu z wyprzedzeniem pozwoli uniknąć problemów z dostawą wody, kiedy podczas upałów nagle przypomni się posiadaczom basenów, że trzeba nalać do nich wody. 

2. Nie lej wody w weekend

Należy unikać napełniania podczas weekendów oraz w dni powszednie po godz. 17:00 (możliwość wystąpienia zakłóceń w dostawie wody tj. spadki ciśnienia, pogorszona jakość). Napełnianie najlepiej wykonywać we wczesnych godzinach rannych czyli podczas mniejszego obciążenia sieci wodociągowej.

3. Szybko, nie znaczy dobrze

Napełnianie basenu należy wykonać z wewnętrznej instalacji wodociągowej budynku. - Zalecamy napełnianie umiarkowanym strumieniem wody, pod stałym nadzorem. Gwałtowny pobór wody z instalacji może skutkować okresowym pogorszeniem jakości wody - przestrzegają w PWiK. 

4. Z hydrantu nie napełnią

Hydrant jest urządzeniem wodociągowym, który umożliwia bezpośredni pobór wody z sieci wodociągowej do celów przeciwpożarowych oraz technologicznych związanych z eksploatacją sieci wodociągowej. Pracownicy PWiK nie napełniają basenów z hydrantów, ani też nie świadczą usług dowozu wody.

5. Jest problem? Dzwoń!

W przypadku stwierdzenia wypływu wody o pogorszonej jakości można skontaktować się z dyspozytorem PWiK Wodzisław Śląski pod numerem tel. 32 455 18 40, aby ustalić źródło problemu. 

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~XYZA (188.137. * .75) 01.06.2022 06:54

Może nasze pieniądze za płacenie tak wysokich rachunków pójdą na modernizacje sieci zamiast mówić nam że mamy sie ograniczać. Gdzie my żyjemy? W średniowieczu?

~basen (172.104. * .166) 27.05.2022 20:00
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Nikt nie będzie mi mówił kiedy i jak mam napełniać basen , mieliście rok czasu na płukanie rur.