Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jest i nowa kanalizacja i wyremontowana droga

Właśnie zakończyła się gruntowna przebudowa ul. Żabkowskiej w Gołkowicach. - Różnica przed remontem i po jest widoczna - podkreślają gminni urzędnicy.

Jest i nowa kanalizacja i wyremontowana droga
- Różnica przed i po remontem ul. Żabkowskiej jest widoczna - podkreślają gminni urzędnicy.

Dobiegła końca budowa kanalizacji deszczowej i nowej nawierzchni drogowej w ciągu ul. Żabkowskiej w Gołkowicach w gminie Godów. W ramach zadania powstało łącznie 740 m kanalizacji deszczowej, a następnie nowa jezdnia asfaltowa z podbudową. - Dzięki tej inwestycji znacznie poprawi się komfort życia i komunikacji mieszkańców tego rejonu - przyznaje wójt gminy Godów Mariusz Agamczyk.

Realizacją inwestycji zajęło się wyłonione w przetargu przedsiębiorstwo Trans-Wiert Duda. Umowa opiewała na kwotę prawie 2 mln zł. Jak zwracają uwagę gminni urzędnicy, kanalizacja deszczowa w ciągu ul. Żabkowskiej pozwoli na odwodnienie ul. Granicznej, której przebudowa wraz z ul. Poprzeczną znajduje się obecnie na końcowym etapie realizacji. Tym samym znaczna większość dróg w tym rejonie Gołkowic zostanie gruntownie zmodernizowana.

Wójt gminy Godów Mariusz Adamczyk oraz przewodniczący rady gminy Antoni Tomas podczas odbioru wyremontowanej drogi.

- Metodycznie, w miarę możliwości finansowych gminy i pozyskiwanych środków, staramy się modernizować kolejne nasze drogi. Zakończyliśmy właśnie przebudowę ul. Żabkowskiej. Powoli ku końcowi zmierza również przebudowa ulic Granicznej i Poprzecznej w Gołkowicach. Podeszliśmy do tematu modernizacji tych dróg w sposób kompleksowy i wierzę, że po zarówno w wyniku przebudowy ul. Żabkowskiej, jak i Granicznej oraz Poprzecznej, znacznie poprawi się komfort życia i komunikacji mieszkańców tego rejonu gminy - podkreśla Mariusz Adamczyk.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Angulo (91.225. * .22) 27.09.2022 14:50
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A połączenia ulicy Żabkowskiej z tą nową drogą idącą do terenów inwestycyjnych jak nie było tak nie ma. Jaka zatem diametralna poprawa nastąpiła? Żadna. Poprawa to by była gdyby ulica Żabkowska stała się drogą przelotową, a nie ślepą.