Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kto będzie wywozić śmieci w Krzanowicach? Krajowa Izba Odwoławcza podejmie decyzję

Remondis kwestionuje przed Krajową Izbą Odwoławczą wygraną Transgóru w przetargu na wywóz śmieci w gminie Krzanowice. - W najbliższy piątek (tj. 7 stycznia - przyp. red.) dowiemy się, kto będzie u nas odbierał śmieci. Na razie mamy podpisaną umowę na styczeń z firmą Transgór pod stawkę zaproponowaną w przetargu - mówi Nowinom Andrzej Strzedulla, burmistrz Krzanowic.

Kto będzie wywozić śmieci w Krzanowicach? Krajowa Izba Odwoławcza podejmie decyzję
- Stoimy na stanowisku, że oferta została zbadana prawidłowo - mówi Andrzej Strzedulla, burmistrz Krzanowic, nie zgadzając się tym samym ze stanowiskiem Remondisu
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Dwóch oferentów

Duże zaskoczenie przyniósł dla Urzędu Miejskiego w Krzanowicach ostatni przetarg na wywóz śmieci, bo zgłosił się nie tak jak dotychczas jeden, a dwóch oferentów. Ponownie wystartował Remondis, który chciał zajmować się tym zadaniem za 1 846 913,40 zł oraz Transgór życząc sobie 1 490 983,20 zł. Urzędnicy wybrali tańszą ofertę. Mowa więc o dużej zmianie, bo Remondis obsługiwał Krzanowice od lat. - Od 2013 roku zawsze była jedna oferta. Cieszymy się, że zainteresowanie firm jest szersze, bo to spowodowało konkurencję cenową - zauważa burmistrz Krzanowic.

Droga do realizacji kontraktu wiedzie jednak przez werdykt Krajowej Izby Odwoławczej. Tam poskarżył się Remondis na wynik.

- Remondis wnosi o ponowne badanie oferty, my stoimy natomiast na stanowisku, że została zbadana prawidłowo - przyznaje włodarz w rozmowie z Nowinami.

Burmistrz Strzedulla pytany o stawkę dla mieszkańców, wyjaśnia, że jeśli zostanie utrzymane rozstrzygnięcie krzanowickiego urzędu, to te nie wzrosną, choć już i tak są wysokie. Przypomnijmy, wysokość opłaty uzależniona jest od liczby osób zamieszkujących daną posesję. I tak na przykład gdy daną posesję zamieszkuje jedna osoba, opłata wynosi 34 złote, gdy mieszkańców jest pięciu lub więcej, stawka opiewa na kwotę 30,50 złotych od osoby.

Coś za coś

Od niedawna samorządy, aby uchronić mieszkańców przed podwyżkami, mogą (a wcześniej było to zabronione) dopłacać do gospodarki śmieciowej (wynika to ze zmian w przepisach). I takie już uchwały podejmowano m.in. w Krzanowicach. Przy tej okazji rozmowy z burmistrzem Strzedullą spytaliśmy, jak traktuje tę możliwość, wszak to kolejne obciążenie dla gminnego budżetu.

- Możliwość jest dobra, ale jak wiadomo, wszystko zależy od finansów gmin. Krzanowice w 2020 roku dopłaciły ponad 200 tys. złotych. Należy jednak pamiętać, że jeżeli będziemy dopłacać do śmieci, to nie będziemy mogli zrealizować innych inwestycji – coś za coś - odpowiedział włodarz.

Ludzie

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
ble 08.01.2022 11:43

No i co? Wiadomo coś? Jakie rozstrzygnięcie? Redakcja się dopytała?