Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

„Ty Misiu odpoczywaj w pokoju”. Na Jeruzalem spoczął olimpijczyk Michał Rokicki

Dwa poczty sztandarowe - z Klubu Olimpijczyka Sokół i z ZSOMS - towarzyszyły w ostatniej drodze zmarłego nagle, w wieku 37 lat pływaka, wychowanka Victorii Racibórz Michała Rokickiego. Żegnali go trenerzy, przyjaciele, sąsiedzi. Niektórzy przybyli na pogrzeb „z dalekich zakątków” jak powiedziała w przejmującej mowie na koniec mszy jego siostra Ewa Domeredzka.

„Ty Misiu odpoczywaj w pokoju”. Na Jeruzalem spoczął olimpijczyk Michał Rokicki
Uroczystości pogrzebowe odprawił ks. Adam Rogalski z parafii NSPJ do której należał zmarły Michał Rokicki

Materiał wideo:

Rokicki zmarł 20 grudnia. Wieść o jego nagłym zgonie zszokowała środowisko pływackie Raciborza i nie tylko. Wychowanek klubu Victoria jako jedyny rodowity raciborzanin wystartował na Igrzyskach Olimpijskich - w Pekinie w 2008 roku. Jeden z jego trenerów Piotr Krużołek, opiekun Rokickiego w czasach, gdy ten zdobywał mistrzostwo kraju, powiedział nam, że to najlepszy pływak z jakim miał do czynienia w swojej długoletniej karierze trenerskiej. Prezes Victorii Sławomir Szwed nazwał zmarłego brylantem raciborskiego pływania. Obaj pojawili się na pogrzebie na cmentarzu Jeruzalem. Odprawił go proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa ks. Adam Rogalski. Na koniec mszy pogrzebowej w kaplicy głos zabrała siostra Rokickiego - Ewa, w przeszłości także wyczynowa pływaczka.

Dziękuję za obecność w jakże trudnym dla nas dniu - powiedziała na początek.

Później skierowała podziękowania za słowa otuchy i wsparcia kierowane do najbliższych zmarłego.

Siostra zmarłego Michała Rokickiego_Podziękowania.mp3

Dla przyjaciół

Dziękuję wszystkim przyjaciołom Michała, którzy byli obecni w jego życiu, w pięknych momentach oraz tych trudnych chwilach. Wiemy, że miał od was dużo wsparcia i że był szczęśliwy, że ma takie grono przyjaciół. Wielu z was przyjechało dziś z odległych zakątków, za co serdecznie dziękujemy.

Dla trenerów

Dziękuję wszystkim trenerom, którzy od najmłodszych lat pracowali z Michałem, kierowali jego karierą. Tych trenerów było troszeczkę. My jako sportowcy swoich trenerów traktujemy jako swoją drugą rodzinę. Wiem, że w przypadku Michała też tak było. Do ostatnich chwil wspominaliśmy różne ciekawostki z naszego sportowego życia. Michał z pełnym szacunkiem i z ciepłem wszystkich swoich trenerów wspominał.

Dla kibiców i dla klubów

Podziękowania składam także na ręce wszystkich sympatyków pływania oraz wszystkich działaczy klubów, medyków, psychologów. Wszystkich ludzi, którzy dużo dobra czynili dla naszego kochanego Miśka.

Dziękowała instytucjom, z którymi związany był Rokicki, a były nimi: Victoria Racibórz, AZS AWF Warszawa, Klub Olimpijczyka Sokół z Raciborza, Polski Związek Pływacki i Polski Komitet Olimpijski.

W imieniu rodziców, brata Rafała oraz moim bardzo dziękuję za wszelkie słowa otuchy, które otrzymujemy od 20 grudnia do dziś. Są potrzebne.

Ty Misiu odpoczywaj w pokoju. Będzie nam ciebie bardzo brakowało. Zostaniesz w naszych sercach jako ukochany syn, brat i wujek. Rób tam na górze to, co najbardziej kochałeś. Pływaj, ucz dzieci pływać, kontynuuj nasze dzieło - zakończyła Ewa Domeredzka

Tym zdjęciem pożegnała swego kolegę z basenu i kadry narodowej wybitna polska pływaczka Otylia Jędrzejczak


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /app/System/Application/Template/Attachments/Presenter/Image.Template.php on line 17

Ludzie

Sławomir Szwed

Trener pływacki, prezes MKS SMS Victoria Racibórz

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].