Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mieszkańcy gminy Kornowac mogą sięgnąć po dotację na wymianę starych kotłów

To działanie realizowane w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji 2021-2023. Ile wynosi wsparcie?

Mieszkańcy gminy Kornowac mogą sięgnąć po dotację na wymianę starych kotłów
Zdjęcie poglądowe

W ramach rozdania można sięgnąć po dotację na wymianę starych kotłów na gazowe, na pellet z podajnikiem automatycznym, na węgiel z podajnikiem automatycznym oraz pompy ciepła gruntowe lub powietrzne. – Gmina dofinansuje 60 kotłów w każdym roku – łącznie 180 kotłów w całym Programie 2021-2023. Kwota dofinansowania – 50% kosztów kwalifikowalnych, nie więcej niż 6.000,00 zł. Dotacja przekazywana jest na podstawie podpisanej umowy pomiędzy gminą Kornowac, a zakwalifikowanym mieszkańcem. Podstawą wypłaty środków jest złożenie wniosku o wypłatę wraz z kompletem dokumentów w tym fakturą lub rachunkiem na usługę montażu (VAT 8%). Zakup samego kotła (VAT 23%) nie będzie refundowany – informują urzędnicy. Nabór wniosków trwa do 18 czerwca 2021 r.

Jak podkreślają w urzędzie, kolejność składania wniosków nie ma znaczenia. Można je składać elektronicznie (skan lub zdjęcie wniosku), wysyłając maila na adres: urzad@kornowac.pl lub w siedzibie urzędu. Szczegółowe informacje znajdują się na gminnej stronie internetowej.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].