Niedziela, 18 sierpnia 2019

imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony

RSS

Po roku przerwy powróciły Dni Rudyszwałdu [ZDJĘCIA]

14.07.2019 22:14 | 1 komentarz | mad

Mecz piłki nożnej "ministranci vs oldboje", zabawa z DJ-em, występy dzieci, koncert Brygidy i Roberta Łukowskich oraz pokaz strażacki – tak świętowano 13 i 14 lipca w Rudyszwałdzie.

Po roku przerwy powróciły Dni Rudyszwałdu [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zaczęło się na 700-lecie wsi, czyli w 2005 roku i tradycja organizowania Dni Rudyszwałdu kontynuowana jest do dzisiaj. Mieszkańcy bawią się pod drewnianą wiatą, która chroni od niepogody. Wyjątkiem był jednak zeszły rok, bo zrezygnowano wówczas z organizacji tej imprezy ze względu na budowę remizy strażackiej, która powstała w niedalekiej odległości od drewnianej wiaty. Jednak mimo rocznej przerwy frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów – przyznała w rozmowie z Nowinami sołtys Urszula Błaszczok, która wydarzenie jako szefowa wsi zorganizowała po raz pierwszy, bo kilka miesięcy temu na tym stanowisku zastąpiła Pawła Nawrata. W organizację tradycyjnie włączyła się również rada sołecka oraz ochotnicza straż pożarna.

W galerii prezentujemy m.in. zdjęcia z pokazu strażackiego OSP Rudyszwałd, który cieszył się zainteresowaniem szczególnie ze strony najmłodszych mieszkańców wsi. Kliknij TUTAJ i zobacz fotorelację.