Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wybory prezydenckie: do panów dołączyły panie

Anna Ronin i Ludmiła Nowacka powalczą o fotel prezydenta Raciborza w jesiennych wyborach samorządowych, które zaplanowano 21 października. To realny scenariusz. Tym samym znane z samorżądu panie weszły do stawki tworzonej już oficjalnie przez: Dariusza Polowego, Roberta Myśliwego i Mirosława Lenka.

Wybory prezydenckie: do panów dołączyły panie

Ronin i Nowacka pojawiały się już w doniesieniach medialnych jako potencjalne kandydatki. Pierwsza potwierdziła nam w ubiegłym tygodniu, że założy komitet wyborczy i wystartuje po raz drugi jako kandydatka na prezydentkę Raciborza. – Nie chodzi tu o to by się pokazać, ale dać mieszkańcom możliwość zmiany obecnego układu władzy – powiedziała nam Ronin. Radna reprezentująca w samorządzie Mniejszość Niemiecką i sympatyzująca z RSS Nasze Miasto, aktualnie wciąż walczy w sądzie by uznano jej tezy o zwolnieniu jej z pracy dziennikarskiej za działalność polityczną. Policja przesłuchała w ubiegłym tygodniu Martina Lippę i Bernarda Świerczka z DFK zatrudniającego wcześniej Ronin, w sprawie rzekomego poświadczenia przez nich nieprawdy we wniosku do rady miasta. Sprawa jest w toku, ma jeszcze wrócić na wokandę.

Ludmiła Nowacka kierująca ZSOMS, a wcześniej raciborską kulturą i oświatą z pozycji wiceprezydent Raciborza, założyła stowarzyszenie „Łączy nas Racibórz” i z jego ramienia zamierza startować w rywalizacji wyborczej. W ubiegły czwartek nie chciała jeszcze niczego potwierdzić oficjalnie, ale przyznała, że ma mnóstwo pomysłów dla miasta i chce je realizować w samorządzie.

Mirosław Lenk założył sobie, że przed ogłoszeniem terminu wyborów nie będzie prowadził kampanii wyborczej i dopiero pod koniec sierpnia pojawił się w Gazecie Wyborczej w obszernym wywiadzie niepozbawionym wątków z jego planami na przyszłość (materiał jest sponsorowany, opłacony przez magistrat). Robert Myśliwy publikował już wcześniej swoje płatne teksty w raciborskich mediach (m.in. po to by odciąć się od skojarzeń, że jest kandydatem związanym z obozem Lenka czy Wojnara), a Dariusz Polowy szykuje się do organizacji spotkań dla mieszkańców poświęconych walce ze smogiem i kampanii programu rządowego „Czyste powietrze”. Ministerstwo środowiska odpowiedziało nam na pytanie w jakim charakterze Polowy gościł na salonach resortu w towarzystwie ministra Henryka Kowalczyka. Nazwało kandydata z poparciem PiS–u „osobą zaangażowaną w kwestie ochrony środowiska, zainteresowaną propagowaniem wiedzy o programie wśród lokalnych społeczności” i „liderem opinii”.

Dotąd nie wyjawił swych planów wyborczych Michał Fita, wymieniany w gronie polityków z szansami w rywalizacji o prezydenturę. Pytany o to, stale tylko uśmiecha się szeroko lub ucieka od odpowiedzi. Skomentował jedynie plany Anny Ronin mówiąc, że zaskoczyła go swym zamiarem kandydowania. Podobnie w jej start nie chciał uwierzyć Robert Myśliwy. Wiemy, że Fita pracuje nad zebraniem ludzi do komitetu wyborczego, o czym sam mówi, że „ciężko o ludzi do tej pracy”.

(ma.w)

Ludzie

Anna Ronin

Radna Miasta Racibórz

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Ludmiła Nowacka

dyrektor Dyrektor Instytutu Studiów Edukacyjnych PWSZ w Raciborzu, radna miasta Racibórz, kierownik ds. sportu w SP 15, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Robert Myśliwy

Kierownik Powiatowego Centrum Sportu w Raciborzu

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~farsa (77.253. * .142) 28.08.2018 22:02
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Niektórym, to brak samokrytyki tylko parcie na stołek. Ludzie tak szybko nie dadzą się omamić.

erwin 28.08.2018 19:49

Wow ......