Niedziela, 7 marca 2021

imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty

RSS

Górki Śląskie mają swój kalendarz

20.11.2020 08:59 | 0 komentarzy | d

W gminie Nędza, w nakładzie 100 egzemplarzy, został właśnie wydany górecki kalendarz na lata 2021-2022, zawierający pamiątkowe i współczesne zdjęcia mieszkańców sołectwa.

Górki Śląskie mają swój kalendarz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pomysł na wydanie kalendarza był częścią inicjatywy kulturalnej zgłoszonej do projektu "Przystanek Kulturalny Nędza" przez Mirosławę Halamę - członkinię stowarzyszenia Aktywne Górczanki, pn. "Wspomnień czar - co było i co jest. Kalendarz dwuletni Górek Śląskich". Działanie zostało dofinansowane z Narodowego Centrum Kultury.

– W ramach inicjatywy zorganizowano konkurs fotograficzny dla mieszkańców gminy na najciekawsze zdjęcie Górek Śląskich, na którym upamiętnione jest ważne wydarzenie, postać lub miejsce na terenie sołectwa. Uczestnicy mogli zgłaszać współczesne zdjęcia lub skany starych fotografii znalezionych w domu. Nadesłane fotografie zostały umieszczone w wydanym właśnie dwuletnim kalendarzu Górek Śląskich – wyjaśniają w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy.

Osoby, które przysłały fotografie, mogą odebrać swój egzemplarz kalendarza w siedzibie GCK, przy ul. Strażackiej 2 w Nędzy.

źródło: GCK Nędza