Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

O dwóch takich, co segregowali - odcinek 4

Zapraszamy do oglądania czwartego odcinka w ramach "O dwóch takich, co segregowali". O dwóch, czyli o prezydencie Wodzisławia Śląskiego Mieczysławie Kiecy oraz o jego zastępcy Wojciechu Krzyżku, którzy w ramach nowej ekologicznej kampanii miasta zwracają uwagę na to, jak ważna dla nas wszystkich jest segregacja odpadów biodegradowalnych. Temat najnowszego odcinka to bioodpady w mieszkaniu.

O dwóch takich, co segregowali - odcinek 4

W ramach kampanii, w każdy piątek pomiędzy 27 listopada a 19 grudnia publikowane będą, m.in. na miejskim fanpage’u w portalu Facebook [otwiera się w nowym oknie], kilkuminutowe odcinki. Zapraszamy do oglądania i udostępniania filmów, których głównym celem jest zainteresowanie mieszkańców selektywną zbiórką śmieci, bioodpadów czy kompostowaniem.

Przypomnijmy, w ramach kampanii miasto prowadzi kilkutygodniowy konkurs dla mieszkańców. Zadaniem jest nagranie krótkiego filmu, najlepiej smartfonem, o tym, jak można dać drugie życie odpadom wytwarzanym w naszych domach i mieszkaniach. Informacje o konkursie można znaleźć na stronie miasta [otwiera się w nowym oknie].

W związku zO dwóch takich, co segregowali” w różnych dzielnicach Wodzisławia Śląskiego pojawiły się m.in. billboardy i plakaty. Ruszyła też specjalna podstrona www.eko.wodzislaw-slaski.pl/o-dwoch-takich-co-segregowali.

Ludzie

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

Wojciech Krzyżek

Zastępca Prezydenta Wodzisławia

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
mhl999 18.12.2020 20:02

super kompostownik na balkonie, gorzej jak balkonu nie ma ;)

~Telenowela (46.204. * .86) 18.12.2020 18:51
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Na długo to mają zaplanowane to obieranie i struganie? Bo już się telenowela robi. Tak tylko podpowiem że 90 procent się z tego śmieje a pozostali co przyklaskują to klakierzy albo znajomi królika. Cała Polska z was się śmieje ......

~Do_nizej (5.173. * .236) 18.12.2020 18:10
oceniono 2 razy
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

Don_C 18.12.2020 16:46
oceniono 2 razy
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Obierkazziemniaka (87.101. * .96) 18.12.2020 16:03
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Ile kosztuje ten lans i robienie z ludzi kretynów?

~NowaFala (195.238. * .150) 18.12.2020 14:06
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Czy tym powinien zajmować się prezydent i zastępca prezydenta ?, Na sesjach rady miasta mówi się ciągle o kosztach a ile taka zabawa dwóch chłopców będzie kosztować miasto ?, Może radni tym się zainteresują jak są wydawane złotówki w czasach kryzysu. Żenada :(

~NormalnaSiekjera (85.203. * .2) 18.12.2020 13:47
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

O! Przykład wodzisławskich ekologów z samochodami zaparkowanymi w zabytkowym parku!
Z plastikową choinką! Ekologia na sztandarach a w około siebie tolerują smród, plastik ,samochody w parkach, lasach! To ich ekologia! Głupi uśmiech i opowiadać bajki!