Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

O dwóch takich, co segregowali, odc. 3 - Bioodpady w mieszkaniu

Zapraszamy do oglądania trzeciego odcinka w ramach "O dwóch takich, co segregowali". O dwóch, czyli o prezydencie Wodzisławia Śląskiego Mieczysławie Kiecy oraz o jego zastępcy Wojciechu Krzyżku, którzy w ramach nowej ekologicznej kampanii miasta zwracają uwagę na to, jak ważna dla nas wszystkich jest segregacja odpadów biodegradowalnych. Temat najnowszego odcinka to bioodpady w mieszkaniu.

O dwóch takich, co segregowali, odc. 3 - Bioodpady w mieszkaniu
Tematem trzeciego odcinka są bioodpady w mieszkaniu

W ramach kampanii, w każdy piątek pomiędzy 27 listopada a 19 grudnia publikowane będą, m.in. na miejskim fanpage’u w portalu Facebook [otwiera się w nowym oknie], kilkuminutowe odcinki. Zapraszamy do oglądania i udostępniania filmów, których głównym celem jest zainteresowanie mieszkańców selektywną zbiórką śmieci, bioodpadów czy kompostowaniem.

Przypomnijmy, w ramach kampanii miasto prowadzi kilkutygodniowy konkurs dla mieszkańców. Zadaniem jest nagranie krótkiego filmu, najlepiej smartfonem, o tym, jak można dać drugie życie odpadom wytwarzanym w naszych domach i mieszkaniach. Informacje o konkursie można znaleźć na stronie miasta [otwiera się w nowym oknie].

W związku zO dwóch takich, co segregowali” w różnych dzielnicach Wodzisławia Śląskiego pojawiły się m.in. billboardy i plakaty. Ruszyła też specjalna podstrona www.eko.wodzislaw-slaski.pl/o-dwoch-takich-co-segregowali.

Ludzie

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

Wojciech Krzyżek

Zastępca Prezydenta Wodzisławia

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~PieknaZenada (188.146. * .39) 12.12.2020 20:28
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ten film ma ... 44 wyświetlenia. Wychodzi na to, że nawet urzędnicy mają w dupie swoich szefów.

mhl999 12.12.2020 09:10
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

mnie ciekawi coś innego ile tam kampania kosztuje, bo nowiny zgarnęły swoją pulę ;) "taniej" były by nagrać pewnie płytę cd/dvd i dołączyć do gazety wodzisławskiej, która teoretycznie doręczana jest do każdego gospodarstwa. jeszcze prościej udostępnić odpowiednie linki. tą przetworzoną żywność to w końcu gdzie należy wyrzucić?

~Garśćprawdy (87.101. * .96) 12.12.2020 00:37

To są filmiki dla ich klakierów żeby przyklaskiwali i reszty żeby z nich kretynów zrobić. Prezydent Raciborza to nieudacznik i tyle

luk 11.12.2020 21:15

Po tym jak inne miasta dostały dużo więcej pieniędzy niż Wodzisław te filmiki są nic innego jak kpina z mieszkańców i robienie z nich analfabetów którzy nie umieją segregować śmieci

~erRata (178.37. * .225) 11.12.2020 14:08

Bigosowanie 2? Dobrze, że żona Obamy, tym razem, jest poza zasięgiem, bo zaś by był skandal dyplomatyczny i wywalone korki.

~MieczyslawKiecaToJestPotega (89.64. * .229) 11.12.2020 13:14
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Dlaczego komentarze pod filmem są wyłączone? Po tym filmie widzę, że ten drugi jest jeszcze bardziej żenujący niż Chrobokowa co jest nie lada wyczynem. Specjalista od PR w UM do zwolnienia i to natychmiast.