Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Płonęły odpady. Trwa kontrola

4 stycznia 2023 r. wieczorem inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach zostali wezwani do pożaru w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Jastrzębiu Zdroju. Na miejscu okazało się, że zapalił się boks z odpadami wielkogabarytowymi. Po przeprowadzeniu oględzin, podjęto decyzję o rozpoczęciu kontroli w spółce prowadzącej jastrzębski PSZOK.

Płonęły odpady. Trwa kontrola
Podczas tkontroli inspektorzy stwierdzili, że wśród odpadów wielkogabarytowych, znajdowały się również odpady innego rodzaju

Zgłoszenie Straży Miejskiej w Jastrzębiu Zdroju wpłynęło przed godziną 20:00. Po przybyciu na miejsce inspektorzy ustalili, że pożar nie rozprzestrzenił się na inne boksy magazynowe. W celu dogaszenia płonących odpadów funkcjonariusze Straży Pożarnej zdecydowali o konieczności wyładowania ich z boksu. Podczas tych czynności inspektorzy stwierdzili, że wśród odpadów wielkogabarytowych, znajdowały się również odpady innego rodzaju. Przeprowadzone w nocy oględziny wykazały możliwe nieprawidłowości w sposobie magazynowania odpadów na terenie PSZOK-u, w tej sytuacji zdecydowano o rozpoczęciu kontroli w spółce, która go prowadzi.

(Eco)


Za treści zawarte w publikacji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].