Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 50 (423) Data wydania: 16.12.14
Czytaj e-gazetę

Wójt Gaszowic zaprzysiężony, jego wynagrodzenie ustalone

Paweł Bugdol, nowy wójt gminy Gaszowice, ma już za sobą ślubowanie. Ceremonia odbyła się podczas sesji, na której radni uchwalili także wysokość wynagrodzenia dla świeżo upieczonego gospodarza.

– Obejmując urząd wójta gminy uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności gminy. Tak mi dopomóż Bóg – takimi słowami przysięgi rozpoczął swoje rządy w gminie Gaszowice nowy wójt Paweł Bugdol. Podczas sesji Rady Gminy, trzydziestoletni Bugdol złożył ślubowanie, a także otrzymał wiele ciepłych słów i życzeń, w tym z ust ustępującego wójta, który w ostatnich wyborach już nie kandydował. – Szesnaście lat pracy na stanowisku wójta gminy Gaszowice kosztowało mnie trochę zdrowia. Ale myślę, że to, co stało się przez ten czas, jest przez mieszkańców zauważane. W minionej kadencji udało się wejść na taki zwyżkujący poziom, co dobrze dla ciebie rokuje. Myślę, że twoje działania będą zgodne z wolą mieszkańców i za cztery lata, kiedy znów będziesz musiał spojrzeć im głęboko w oczy, ocenią twoją pracę pozytywnie. Wszystkiego dobrego – powiedział Andrzej Kowalczyk, który urząd sprawował przez ostatnie cztery kadencje. – Jest mi niezmiernie miło, że mam zaszczyt zostać wójtem gminy Gaszowice. Poparcie, które uzyskałem w wyborach, daje do zrozumienia, że jest to bardzo duża odpowiedzialność. Mam nadzieję, że wspólnie z radnymi naszej gminy i pracownikami urzędu będziemy gospodarować dla dobra naszych mieszkańców. Na piętnastu radnych w radzie gminy, sześciu jest z mojego komitetu. Rozmawiałem też z innymi radnymi i jak najbardziej jesteśmy ze sobą zgodni – stwierdził Paweł Bugdol, pełnoprawny już, nowy wójt Gaszowic. Podczas ostatniej sesji radni uchwalili również wynagrodzenie dla gospodarza miasta. Będzie ono wynosiło 9100 złotych brutto miesięcznie, a jego części składowe to wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 5200 złotych, dodatek funkcyjny – 1800 złotych i dodatek – 2100 złotych.

(kp)