Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 33 (353) Data wydania: 13.08.13

Koszykarki trenują przed nowym sezonem

Koszykówka – Basket ROW Rybnik.

Basket ROW Rybnik to nowy klub, który po kilkumiesięcznych staraniach otrzymał dziką kartę i prawo gry w żeńskiej, koszykarskiej ekstraklasie.

5 sierpnia w hali w Boguszowicach spotkały się pierwszy raz koszykarki, które w nadchodzącym sezonie będą bronić barw rybnickiej drużyny. Zabrakło jedynie trzech zawodniczek zagranicznych. One do drużyny dołączą 15 sierpnia. Wtedy zespół będzie przebywał na pierwszym obozie w Brennej. Do niedzieli, 11 sierpnia koszykarki trenowały na własnych obiektach w Rybniku. W poniedziałek, 12 sierpnia wyjechały na obóz do Brennej właśnie. Drugi, w Szczyrku, planowany jest na początku września. Oprócz tego ROW zagra kilka sparingów, m.in. z Wisłą Kraków, weźmie również udział m.in.w turnieju w Czechach.

Marek Pietras


PRZED SEZONEM POWIEDZIELI

Kazimierz Mikołajec, trener Basket ROW Rybnik

To bardzo fajne uczucie, przyjść tutaj na halę i zobaczyć, że znowu zaczyna się coś dziać. Kosztowało to trochę pracy, ale się udało. Mamy licencję, mamy skład i startujemy. Mam nadzieję, że również ku radości kibiców. Nasza kadra to mieszanka młodości i rutyny. Mamy trzy zawodniczki zagraniczne. Są dwie Amerykanki. Rebecci Harris w Rybniku nie trzeba przedstawiać. Jest też Markel Walker, siostra Walker która u nas już grała. Zawodniczka zupełnie innej postury. Będzie u nas występowała również serbska zawodniczka na pozycji centra – Jelena Velinovic. Z Polek na pewno ważnym graczem będzie Agata Gajda, Anka Kuncewicz, Agnieszka Makowska. Mamy więc solidny trzon drużyny. Zakładam, że nie powinno być źle. Trudno mówić o jakichś celach. Ligę zawsze zaczyna się, grając o mistrzostwo Polski. Na dziś trudno ocenić rywali. Koszykówka to sport drużynowy. O sile zespołu decyduje wiele czynników. To nie jest suma kontraktów. Dlatego trudno ocenić jak dana drużyna będzie się prezentować na parkiecie. Jeżeli chodzi o przygotowania, to są one dość bogate. Dziewczyny już przed przyjazdem do Rybnika miały indywidualny tok zajęć. Teraz trenujemy na swoich obiektach. Mamy taki tydzień wprowadzający. Potem jedziemy na obóz do Brennej. Tam przygotowania motoryczne, ale również popołudniowe zajęcia koszykarskie. Wracamy na tydzień do Rybnika a od 1 września będziemy na obozie w Szczyrku. Tam zagramy z Niemkami i Wisłą Kraków. Z tą drugą drużyną zmierzymy się również 8 września na hali w Boguszowicach. Przed ligą zagramy jeszcze w turnieju w Czechach i być może sami też zorganizujemy jakiś turniej. A potem już liga i weryfikacja tego co zrobiliśmy. Jeżeli chodzi o sprawy organizacyjne, to trzeba sobie powiedzieć, że czasy są trudne. Wierzę jednak, że nie będzie powtórki z poprzedniego sezonu. Budujemy podwaliny pod coś stałego. Chcemy, aby projekt Basket ROW nie był projektem na rok.

Agata Gajda, zawodniczka Basket ROW Rybnik

Po sezonie czekałam na propozycje gry w nadchodzących rozgrywkach. Pojawiła się ta z Rybnika i zdecydowałam, że właśnie tu spędzę najbliższy sezon. Miał na to wpływ fakt, że znam trenera Mikołajca, pracowałam już z nim w przeszłości, wiem, że potrafi fajnie poprowadzić zespół, podoba mi się wizja jego pracy i budowy drużyny, dlatego też postanowiłam dołączyć do tego projektu. Na razie trudno mówić o jakichś oczekiwaniach. Chcemy zacząć jak najlepiej, a czas pokaże na co będzie nas stać. Chcemy grać, stworzyć fajny zespół na boisku jak i poza nim. Ja osobiście z większością dziewczyn, które są w drużynie nie grałam, więc sama jestem ciekawa jak to będzie wyglądać, jak będziemy się zgrywać, rozumieć na parkiecie. To będzie bardzo istotne i będzie miało decydujący wpływ na nasze wyniki.

Agnieszka Makowska, zawodniczka Basket ROW Rybnik

Do przyjścia do Rybnika przekonała mnie głównie rozmowa z trenerem. Podoba mi się również koncepcja budowanego zespołu i gwarancja, że charakterologicznie do niego pasuję. Wierzę, że wszystko będzie ok. Wg mnie, jeżeli będziemy mieć ducha walki i będziemy tworzyć zgrany team, tzn. że każda zawodniczka za każdą pójdzie w ogień, to myślę, że namieszamy w lidze. Każda drużyna, która będzie chciała się uplasować wysoko w lidze, będzie się musiała z nami liczyć. Bo w Rybniku nikomu nie będzie łatwo wygrać. Naszym planem jest to, żeby być jak najwyżej w lidze.


Skład Basket ROW Rybnik – 2013/14: Agnieszka Kułaga, Agata Gajda, Joanna Łabuz, Justyna Zielonka, Agnieszka Makowska, Aldona Morawiec, Martyna Stelmach, Joanna Kędzia, Anna Kuncewicz, Jelena Velinovic, Rebecca Harris, Markel Walker.

Trener: Kazimierz Mikołajec, drugi trener, kierownik drużyny: Adam Rener, masażysta: Jerzy Mandrysz. Prezes: Krzysztof Kaczmarczyk.


Amerykanki , które grały w Rybniku: LaTangela Atkinson, Kasha Terry, Jia Perkins, Naketia Swanier, Nikita Bell, Laurie Koehn, Rebecca Harris, Rachele Fitz, Alexis Rack , Sybil Dosty.