Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 6 (222) Data wydania: 08.02.11

Zagrali dla Karoliny

Osiem drużyn pojawiło się w boguszowickej hali, aby rozegrać turniej charytatywny. Pieniądze z biletów oraz od sponsorów trafią na konto chorej Karoliny.

Osiem drużyn pojawiło się w boguszowickej hali, aby rozegrać turniej charytatywny. Pieniądze z biletów oraz od sponsorów trafią na konto chorej Karoliny. – Moja córka choruje od urodzenia. Koszty leczenia są bardzo duże. W zależności od stopnia nasilenia choroby wahają się w granicach od jednego do pięciu tys. zł. Jestem bardzo wdzięczna organizatorom turnieju. Dla nas każda złotówka jest ważna. Cieszę się, że przyszło tylu widzów. Jestem naprawdę wzruszona – mówiła mama chorej Karoliny. Bilet na imprezę kosztował 10 zł. Do tego doszły datki od sponsorów oraz gadżety, które zostaną wystawione na licytację. Link do nich będzie można znaleźć na stronie Halowej Ligi Biznesu. Będą to m.in piłki z podpisami zawodników, szaliki klubowe czy płyta zespołu Bajm z autografami członków zespołu. Organizatorem całego przedsięwzięcia był Rafał Klimek. – Do tej pory co rok organizowałem zbiórkę pieniędzy na dom dziecka. Odkąd jednak poznałem sytuację Karoliny marzyłem, aby doprowadzić do takiego turnieju. Podobne obywają się w całym kraju, więc postanowiłem spróbować zrobić coś takiego w Rybniku. I udało się – twierdzi Klimek, który w grudniu zorganizował już aukcję dla Karoliny. Wtedy namówił do współpracy m.in Radka Majdana, Diablo Włodarczyka i Jastrzębski Węgiel. – Po grudniowej akcji wpadłem na pomysł tego turnieju. Mam nadzieję, że wejdzie on na stałe do kalendarza imprez w naszym mieście. Fajnie, że sportowcy tak chętnie odpowiedzieli na zaproszenie. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy tu się pojawili. Marcinowi Nejmanowi, Kabaretowi Młodych Panów i wszystkim drużynom. Dziękuje również Urzędowi Miasta, który bezpłatnie udostępnił nam halę – mówi główny organizator imprezy.

Sam turniej piłkarski był bardzo ciekawy. Znakomite umiejętności piłkarskie zaprezentowali zawodnicy Jedynki Jankowice, siatkarze rywalizujący na co dzień w Rybnickiej Amatorskiej Lidze Siatkówki. Zespół gwiazd miał swojego lidera w Marcinie Najmanie, który został królem strzelców imprezy. I to właśnie Gwiazdy i Jedynka Jankowice spotkały się w meczu finałowym. Spotkanie było bardzo zacięte i zakończyło się remisem. O ostatecznym zwycięstwie Jedynki zadecydowała seria rzutów karnych. Na najniższym stopniu podium stanęła ekipa Praktikera. Dużą sympatią cieszyły się mecze z udziałem piłkarek z Żywca. Dziewczyny z zespołu Mitech walczyły jak równe z równym w starciu z dużo silniejszymi mężczyznami.

Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku kibice ponownie będą mogli przeżywać podobne emocje a co więcej, przyczynią się do pomocy potrzebującej osobie. Patronat nad imprezą objął Tygodnik Rybnicki.

Składy drużyn

Drużyna Gwiazd – Kamil Sobieraj, Kamil Bazelok, Marcin Najman, Marcin Maguda, Kuba Pochwyt, Bartek Demczuk, Mateusz Banaszkiewicz, Krzysztof Stepczuk.

RKM ROW Rybnik – Bartosz Ignaszewski, Mateusz Domański, Dariusz Momot, Roman Chromik, Kamil Fleger, Łukasz Piecha, Roni Jamroży, Daniel Pytel, Robert Roszyk.

Jedynka Jankowice – Tomasz Martyna, Grzegorz Musiolik, Wojciech Musiolik, Dawid Druchniak, Dariusz Łasiewicki, Remigiusz Tkocz, Szymon Węgrzyk.

Mitech Żywiec – Kaja Ożgo, Patrycja Rżany, Katarzyna Wnuk, Halina Półtorak, Agata Droździk, Magdalena Crzanowska, Agata Mańczyńska, Marta Sęga, Angelika Łąckiewicz, Beata Husar, Marzena Holewa, Bogusława Helizanowicz.

Telewizja TVS – Grzegorz Żądło, Adam Szaja, Adam Brolik, Paweł Cyz, Łukasz Gielza, Rafał Kędzior, Michał Cader, Krzysztof Pieczyński.

Praktiker Rybnik – Rafał Klimek, Mateusz Dziurowicz, Mariusz Chowaniec, Adam Kasprzyk, Paweł Buszta, Paweł Podsiadło, Kamil Bolik, Tomasz Chojnacki.

Solszyb Chwałowice – Adam Krakowczyk, Adrian Kwiecień, Arkadiusz Kranc, Jarosław Nieszporek, Grzegorz Ławicki, Tomasz Hendzel.

Grupa A: Praktiker – Gwiazdy 0:1, RKM – Mitech 1:2, Mitech – Gwiazdy 1:2, Praktiker – RKM 3:2, Gwiazdy – RKM 4:0, Praktiker – Mitech 3:1. Grupa B: GKS Chwałowice – TVS 2:2, Jedynka Jankowice – Solszyb 5:3, GKS – Solszyb 1:1, Jedynka Jankowice – TVS 3:3, GKS – Jedynka Jankowice 3:5, TVS – Solszyb 0:0. O 3. miejsce: Praktiker – TVS 3:0. Finał: Jedynka Jankowice – Gwiazdy 1:1 (3:2 w karnych)

Marek Pietras