Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 47 (211) Data wydania: 23.11.10

Sonda wyborcza

Na kogo Pan/Pani głosował/a?
Krzysztof kwiecień – student
Do urny poszedłem razem z bratem i aby zachować status quo zagłosowaliśmy na dwóch innych kandydatów na prezydenta. Ja wybrałem urzędującego prezydenta Adama Fudalego
 
Bartosz Kwiecień – student
W przeciwieństwie do mojego brata oddałem głos na Marka Krząkałę. Byliśmy jednak zgodni co do Dariusza Laski jako kandydata na radnego miasta i Arkadiusza Skowrona do sejmiku.
 
Marek Wojciechowski – pracownik kopalni
Razem z żoną jednogłośnie  zagłosowaliśmy na prezydenta Adama Fudalego. Do rady miasta wybraliśmy Aleksandra Wypióra, a nasz kandydat do sejmiku to Krystian Stępień.
 
Kazimiera Drewniok – regionalistka
Jestem tradycjonalistką i głosuję zawsze na osoby, które znam. Tak było i tym razem.  Na prezydenta wybrałam Adama Fudalego, a do rady miasta Monikę Krakowczyk-Piotrowską
 
Justyna Jurczyk – fotograf
Prezydentem powinien być ktoś, kto będzie walczył o miejsca pracy i to nie tylko w marketach. Szybko trzeba również odkorkować miasto. Dlatego ja głosowałam na Marka Krząkałę.
 
Marta Jaśkowska – sprzedawca
Głosowałam na Kornela Pająka, ponieważ to miasto potrzebuje zmian i to na dobre. Jest wiele palących problemów. Na radnych głosowałam na PO, natomiast do sejmiku na Wolnika.
 
Hanna Malec
Głosowanie to dla wszystkich obywatelski obowiązek. Ci którzy nie głosują nie mają prawa potem narzekać 1. Prezydent: Adam Fudali 2. Rada Miasta: Karina Kozielska 3. Sejmik: Krzysztof  Sajewicz.
 
Danuta Drabiniok
Warto głosować, ponieważ mamy wpływ na to jak będzie prowadzona polityka w naszym regionie. Swój głos oddałam na kandydata na prezydenta Marka Krząkałę. Rada Miasta: Bronisław Drabiniok. Sejmik: Sarzyński.
 
Piotr Grunert
Osobiście mam poczucie, że każdy głos może coś zmienić. Jeśli chodzi o prezydenta miasta, to głosowałem na Adama Fudalego. Do radę miasta na Ewę Ryszky z Bloku Samorządowego Rybnik, a do sejmiku na PO.
 
Jan Kloch
Każdy powinien spełnić obywatelski obowiązek i później może mieć pretensje tylko do siebie. W wyborach prezydenckich głosowałem na Adam Fudalego. Do rady miasta: Bronisław Drabiniok. Sejmik: Sarzyński.
 
Maciej Kopiec
Jeżeli chcemy coś zmienić i jeżeli chcemy współtworzyć państwo to należy głosować. Ja swój głos oddałem na Marka Krząkałę, a do rady miasta głosowałem na pana Kurpanika. Do sejmiku na Grzegorza Wolnika
 
Anatol Szafrański
Warto brać udział w wyborach żeby mieć wpływ na to kto ma nami rządzić. Głosowałem na kandydata na prezydenta Kornela Pająka. Do rada miasta oddałem głos na Platformę Obywatelską. Sejmik: Krzysztof Sajewicz
 
Daniel Stachowicz
Warto brać udział w wyborach bo to decydowanie o własnej przyszłości. W wyborach na prezydent zagłosowałem na Kornela Pająka. Do rady miasta oddałem głos na Platformę Obywatelską, tak samo do sejmiku.
 
Beata Pyrek
Oddałam swój głos na Marka Jędrośkę. Uważam, że nie jest dobrze jak urząd prezydenta ktoś piastuje więcej niż dwie kadencje. Mam nadzieję, że Rybnik pod wodzą młodego człowieka, ze świeżym spojrzeniem będzie się rozwijał.
 
Krzysztof Gąsior – kierowca
Podejmując demokratyczny wybór, zagłosowałem na byłego wójta Antoniego Mrowca. Do rady gminy wybrałem panią Marię Rduch, a do Sejmiku Województwa Śląskiego naszego kandydata Andrzeja Stanię.
 
Leszek Jędrzejczyk – przedsiębiorca
Postanowiłem dać szansę młodemu kandydatowi na wójta Pawłowi Bugdolowi. Swój głos oddałem też na kandydata do rady Jerzego Brzezinę oraz Jana Hentosza do powiatu. Do sejmiku wybrałem kandydata PO.
 
Agnieszka Rusok – przewodnicząca KGW
Kandydaci do rady gminy  i na wójta to bardzo mocne osoby. Myślę, że Helena Serafin nadaje się na radną idealnie, jednak nie zdradzę dokładnie na kogo oddałam głos w wyborach wójta. Niech wygra najlepszy.
 
Mateusz Piecowski – wokalista
Swój głos oddałem oczywiście na urzędującego wójta Andrzeja Kowalczyka, a do rady wybrałem m.in. panią Halinę Rybarz - Adamik i Danielę Merkel. Moim kandydatem do rady naszego powiatu jest Zbigniew Goworowski.