Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 47 (211) Data wydania: 23.11.10

Oni będą rządzić gminami

Wybory samorządowe – gminy 2010 – 2014.
Świerklany
Antoni Mrowiec (63 lata) 1587 głosów
”Dziękuję mieszkańcom, którzy oddali na mnie swój głos. Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w drugiej turze wyborów, bo każdy głos jest ważny".
Stanisław Gembalczyk (62 lata) 1545 głosów
”Wybory przeszły najśmiejsze oczekiwania. Część głosów z Jankowic zabrali mi inni kandydaci, ale mam nadzieję, że wygram tak jak 4 lata temu".
Pozostali kandydaci:
– Henryka Krypczyk (49 lat) 458 głosów
– Piotr Bernacki  (60 lat) 161 głosów
– Marian Kotyrba  (49 lat) 296 głosów
– Teresa Trybuś  (48 lat) 314 głosów
– Ryszard Wowra (47) 266 głosów
 
Czerwionka – Leszczyny
Wiesław Janiszewski (52 lat) 9047 głosów
Cieszę się i dziękuję mieszkańcom. Spróbuję się im zrewanżować i zrobię wszystko żeby – tak jak napisałem w moim haśle wyborczym – dobrze im służyć. Wynik bardzo mnie satysfakcjonuje, bo pracuje się po to, żeby było widać efekty. Chcę podkreślić, że moja wygrana to nie tylko sukces Janiszewskiego, ale całej ekipy i ludzi. Przecież wygrałem dzięki ludziom, bo to oni na mnie głosowali. Myślę, że mieszkańcy zauważyli i docenili to co udało się zrobić w gminie w ciągu ostatnich czterech lat. Teraz trzeba tylko wyżej zakasać rękawy i wziąć się dalej do roboty. Dzisiaj nie chcę wyrokować i wypowiadać się odnośnie składu „ekipy zarządzającej”, ale nie zmienia się ekipy, która wygrała. 
Pozostali kandydaci:
– Leszek Salamon (53 lat) 4803 głosów
 
Lyski
Grzegorz Gryt (55 lat)2462 głosów
Mam dużą satysfakcję, jeśli chodzi o wynik tych wyborów. Serdecznie dziękuję moim wyborcom, za ich głos, wsparcie i akceptację gminy taką jaką do tej pory była. Urząd zawsze pozostaje otwarty dla naszych mieszkańców. Inwestycje zawsze staramy się przeprowadzić planowo: najpierw to co w ziemi czyli kanalizację, uzbrojenie terenu, później wykańczamy to nawierzchniami. Na pewno wszystkiego nie jesteśmy w stanie zrealizować tak szybko, jak chcieliby tego mieszkańcy, ale widać, że nasze dotychczasowe starania zostały docenione.
Pozostali kandydaci:
– Adam Wawoczny (37 lat) 1093 głosów
 
Gaszowice
Andrzej Kowalczyk (58 lat) 1851 głosów
Cieszę się zarówno z wyników, jak i z frekwencji, bo świadczy ona o tym, że demokracja nie jest w naszej gminie czymś obcym. Dziękuję wszystkim, którzy poszli do wyborów, czy oddali głos na mnie, czy na mojego rywala. Frekwencja w naszej gminie jest na wysokim poziomie, a dodatkowo cieszy mnie to, że udało mi się zdobyć większość głosów we wszystkich sołectwach. Jest jeszcze dużo do zrobienia.
Pozostali kandydaci:
– Paweł Bugdol (26 lat) 1519 głosów
 
Jejkowice
Czesław Grzenia (53 lat) 840 głosów
Ciężko mi znaleźć słowa, aby opisać te emocje. Dziękuję wszystkim wyborcom za głos. Uważam, że ludzie znają mnie dobrze. Doświadczenie zdobyte w urzędzie nie pójdzie na marne.Myślę, że 16 lat pracy w samorządzie przyda się na stanowisku wójta, a wyborcy będą zadowoleni. Cieszę się z wyników i myślę, że uda się pracować dla gminy jeszcze lepiej.
Pozostali kandydaci:
– Grzegorz Wojaczek (51 lat) 703 głosów