Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 19 (131) Data wydania: 12.05.09

Piękny sen wciąż trwa

Kolejne zwycięstwo RKM ROW Rybnik w rozgrywkach I ligi żużla.
Rybniccy żużlowcy po wygranej nad GTŻ Grudziądz umocnili się na drugim miejscu w tabeli. Zespół, który przed sezonem był typowany do walki o utrzymanie, jest rewelacją sezonu, a niedzielne przekonujące zwycięstwo potwierdziło, że Rekiny w tym sezonie stać naprawdę na wiele
 
Mecz z zespołem z Grudziądza był zupełnie inny od poprzednich – zwykle po zwycięstwach Rekinów mówiło się „mecze horrory”, gdyż walka o wygraną trwała właściwie do ostatniego biegu. W niedzielę natomiast już po kilku startach stało się jasne, że żadna krzywda ekipie miejscowych przytrafić się nie może. Utrapieniem mogła okazać się jedynie aura – krótkotrwałe opady przed meczem sprawiły, że zawody rozpoczęły się z opóźnieniem. Przekonujące starty w pierwszych biegach i zdecydowane prowadzenie 16:8 po czterech seriach ustawiły mecz. Goście z Grudziądza postraszyli miejscowych właściwie tylko raz, gdy w 5. biegu para Schlein – Ferjan nie dała szans Gizatullinowi i Karpowowi i wygrała podwójnie. Odpowiedź gospodarzy była szybka – dwa kolejne podwójne zwycięstwa biegowe i prowadzenie 12 punktami sprawiły, że apetyty kibiców wyostrzyły się na najwyższe w sezonie zwycięstwo. I rzeczywiście zawodnicy ROW-u, wychodząc lepiej spod taśmy i prowadząc mądrą jazdę parami na dystansie sprawili, że zespół osiągnął rekordowy w sezonie wynik 58:34. Bardzo dobre zawody objechała zwłaszcza dwójka zawodników: Ronnie Jamroży zdobył komplet 15 punktów, a Marcin Rempała pojechał najlepsze jak dotąd w barwach RKM ROW-u zawody, zdobywając 11 punktów. Kolejny równy i udany występ zanotował Gizatullin, który z taką regularnością jak w tym sezonie w Rybniku jeszcze nie jeździł. W niedzielę uległ tylko raz, w czterech pozostałych startach rywali zostawiał za swoimi plecami.
 
Powiedzieli po meczu:
Marcin Rempała (we wtorek żużlowcowi urodziła  się córka Roksana): Do piątku byłem przy córce w szpitalu, tuż po meczu jadę znów do domu i myślę, że znów rano będę przy niej. Przybyło obowiązków, i dopiero teraz trzeba będzie dobrze jeździć (śmiech). Potrzebowałem takiego przełamania  jak dziś.
 
Ronnie Jamroży: Przed zawodami byłem troszeczkę niespokojny, bo nie mogłem ostatnio odbyć na rybnickim torze treningów. Nie wiedziałem więc czego się mogę spodziewać. Jednak od początku trafiłem z ustawieniami, i świetnie jeździło mi się dziś na dystansie. Mam nadzieję, że po ostatnich upadkach nie ma już śladu, bo dwa ostatnie upadki wybiły mnie z rytmu, jednak dużo nad sobą pracowałem.
RKM ROW Rybnik – GTŻ Grudziądz 58:34
 
RKM ROW Rybnik: Mariusz Węgrzyk 7 (1,3,0,2,1), Marcin Rempała 11 (3,2,3,2,1), Denis Gizatullin 12 (3,0,3,3,3), Andriej Karpov 1 (0,1,-,-), Ronnie Jamroży 15 (3,3,3,3,3), Michał Mitko 3 (2,1,-,0,-), Sławomir Pyszny 6 (3,2,1), Ricky Kling 3 (0,3).
 
Marcin Mońka