Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 16 (128) Data wydania: 21.04.09

Doceniono prymusów

Po raz trzeci najlepsi studenci rybnickiego kampusu otrzymali wyróżnienia.
Od trzech lat studenci uczelni tworzących Zespół Szkół Wyższych w Rybniku biorą udział w Interdyscyplinarnym Konkursie Indeksów. Na to prestiżowe wyróżnienie mogą liczyć ci, którzy mają wysokie średnie ocen.
 
– Bardzo mnie cieszy to wyróżnienie. To miłe, że ktoś docenił moje wyniki. Jestem zaskoczona, bo wcześniej nawet nie słyszałam, że jest organizowany Interdyscyplinarny Konkurs Indeksów – przyznaje Marzena Mazij, studentka trzeciego roku filologii francuskiej na UŚ, zajmująca się także tłumaczeniami. Wyróżniono ją, podobnie jak i pozostałych studentów, za świetne wyniki w nauce, jakie osiągnęła na drugim roku studiów. Każdy z laureatów Interdyscyplinarnego Konkursu Indeksów może się pochwalić średnią ocen powyżej 4, a niektórzy nawet 4,90. – Nie jest łatwo utrzymać taki poziom, szczególnie na studiach językowych, gdzie nie można pozwolić sobie na zaległości – dodaje Mazij. – Gratuluję. Jesteście najlepszym dowodem na to, że mamy się czym i kim chwalić – podsumował prof. Czesław Martysz, prorektor ds. kształcenia UŚ. Po raz pierwszy społeczność kampusu postanowiła wyróżnić także osoby i organizacje szczególnie zaangażowane w powstanie i działalność Zespołu Szkół Wyższych. Nagrodę Honorową otrzymała Ewa Ryszka, zastępca prezydenta Rybnika. – Jest mi niezmiernie miło, ale ta nagroda jest dla wszystkich rybniczan, dla całego miasta, w którym powstał kampus – mówiła nagrodzona. Kolejne wyróżnienie, nagroda dla Przyjaznej Organizacji, trafiła do Fundacji Ekoterm Silesia. Uhonorowano również wykładowców tytułami: Przyjaciel Studenta. W gronie tym znalazł się dr Andrzej Górny z Uniwersytetu Śląskiego. Studenci Politechniki Śląskiej docenili zaangażowanie Stefana Makosza, zastępcy dyrektora Centrum Kształcenia Inżynierów. – Jestem kompletnie zaskoczony. Jak wam się udało utrzymać to w tajemnicy? Tym bardziej, że trochę pomagałem przy organizacji tej uroczystości – dziwił się wyróżniony. Do grona nagrodzonych dołączył także ks. Rafał Śpiewak, którego nagrodzili przedstawiciele Akademii Ekonomicznej za dobre kontakty ze studentami i z Panem Bogiem. – Najlepszy prezent zrobił mi kilka lat temu biskup, który – nie wiedzieć czemu – uczynił mnie duszpasterzem akademickim – wyjawił laureat. Podczas gali wręczono jeszcze jedną statuetkę dla: Studenta Kampusu. Otrzymał ją Dariusz Laska za zaangażowanie w pracę samorządu studenckiego i organizację wielu imprez, m.in. juwenaliów. – Darek jest rzadkim przykładem człowieka łagodnego w relacjach z innymi. Jest typem łagodnego lidera, ale skutecznego w działaniach – zauważył dr Zbigniew Kadłubek, pełnomocnik rektora UŚ ds. ośrodka dydaktycznego w Rybniku, wręczając wyróżnionemu statuetkę. Uroczystość uświetnił występ Marysi Górniok.
 
Wyróżnieni w Interdyscyplinarnym Konkursie Indeksów:
Uniwersytet Śląski: Alicja Achtelik, Iza Badura, Wojciech Kiljańczyk, Jarek Wichura, Rafał Oleś, Marzena Mazij, Michalina Sołtys, Ewa Piechaczek
Akademia Ekonomiczna: Magda Czyż, Marcin Bednarz, Justyna Knura, Tomasz Gruszczyński, Marzena Szulc, Ewa Karwot, Monika Szewczyk
Politechnika Śląska: Daria Waniek, Marta Szydłowska, Alina Styrnol, Marek Marcinowski, Bartosz Franosz, Eliza Pawluś
 
Beata Mońka