Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 40 (47) Data wydania: 02.10.07

Dzięsięć godzin na plus

Od 588 minut bramkarz ROW-u, Michał Buchalik ani razu nie wyjmował piłki ze swojej bramki. Nasi piłkarze idą jak burza nie tracąc bramek i niezmiennie zajmują pierwsze miejsce w tabeli, torując sobie drogę do awansu. W najbliżsżą sobotę jadą do Jaworzna na spotkanie z tamtejszą Victorią.

W minioną sobotę na stadionie MOSiR–u w Rybniku, w obecności około 500 widzów i wspierani głośnym i nieprzerwanym dopingiem około 120–osobowej grupy najwierniejszych kibiców, nasi piłkarze podejmowali Wawel Wirek. Goście z dzielnicy Rudy Śląskiej nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych gospodarzy i spotkanie zakończyło się jak najbardziej zasłużonym zwycięstwem ROW–u 4:0 (3:0).

„Dzięgiel” nie odpuścił

Już w 6 minucie meczu rybniczanie powinni byli zdobyć pierwszą bramkę, ale silny strzał z około 25 metrów Piotra Pacholskiego zatrzymał się na słupku bramki bronionej przez Sebastiana Matuszczyka. Również w słupek trafił Kamil Kostecki, który w 9 minucie próbował lobować bramkarza Wawelu. Dwie minuty później popularny „Kostek” nie zmarnował już swojej okazji, pewnie wykorzystując ładne podanie piętą Marka Kubisza i zrobiło się 1:0. W 14 minucie jedyną w tym meczu sytuację do zdobycia gola mieli goście, jednak ładną, a przede wszystkim skuteczną paradą popisał się niezawodny Buchalik. W 20 minucie znów zaatakowali gospodarze, ale piłka po strzale najskuteczniejszego zawodnika ROW–u – Rolanda Buchały trafiła w poprzeczkę, a następnie odbiła się od linii bramkowej. W 35 minucie Buchała już nie zmarnował swojej okazji i po podaniu aktywnego z prawej strony boiska Grzegorza Dzięgielowskiego, pewnie trafił z kilku metrów do bramki. Popularny „Dzięgiel” w 43 minucie również mógł zdobyć swoją bramkę, ale kolejny raz tego dnia na drodze do bramki gospodarzom stanęła poprzeczka. W 45 minucie meczu udało się mu jednak tego dokonać i w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, choć na raty, ale zdołał pokonać Matuszczyka.

Bramka „z niczego”

W drugiej połowie na murawie niezbyt wiele się działo. Nawet bramka, którą zdobyli rybniczanie, padła właściwie „z niczego”. W 60 minucie z prawej strony płasko w pole karne chciał dośrodkować Buchała, ale lot piłki przeciął obrońca Wawelu – Grzegorz Puławski i wpadła ona do bramki.

Mecz zakończył się więc wynikiem 4:0 dla ROW–u. Najpoważniejszy rywal rybniczan w walce o awans – Beskid Skoczów stracił do naszej drużyny 2 punkty.

W najbliższą sobotę naszych piłkarzy czeka kolejny mecz. Tym razem będzie to wyjazdowe spotkanie z Victorią Jaworzno. Początek meczu o godzinie 15.00. Kibice rybnickiego ROW–u organizują autokar do Jaworzna, który wyruszy z rybnickiego dworca PKS o godzinie 12.45.

Grzegorz Dzięgielowski po meczu powiedział:
Drużyna zagrała dzisiaj na swoim poziomie. Myślę, że jak dalej tak będziemy grali, to nie ma drużyny, która mogłaby nam zagrozić w walce o awans. Ostatni mecz w Marklowicach był o wiele gorszy w naszym wykonaniu, mieliśmy tam dużo sytuacji, których żeśmy nie wykorzystali. Dzisiejszy mecz był zupełnie inny, inny przeciwnik, grało się nam o wiele łatwiej. Trener, z tego co wiem, był zadowolony, ale nie ma meczu, żeby nie było uwag z jego strony. Co do mojej gry, to stać mnie na więcej. Mam nadzieję, że z meczu na mecz będę coraz lepiej grał. Przy bramce, którą dzisiaj zdobyłem szedłem do końca „na pewniaka” i musiałem to już „wsadzić”, sytuacja tego wymagała. Walczymy o awans w tym sezonie, nie ma innej opcji!

Łukasz Kozik