Numer: 39 (46) Data wydania: 25.09.07

ROW liderem w tabeli!

Wielka radość w rybnickim klubie! W pięciu wrześniowych meczach piłkarze czwartoligowego ROW-u zdobyli w sumie 13 punktów, strzelając swoim rywalom 17 bramek i nie tracąc ani jednej. Jedynie mecz z Grunwaldem Ruda Śląska zakończył się bezbramkowym remisem. Obecnie drużyna Energetyka jest liderem tabeli.

W pięciu wrześniowych meczach rybniczanie zdobyli 13 punktów strzelając swoim rywalom w sumie 17 bramek, nie tracąc przy tym ani jednej!

Do pełni szczęścia zabrakło jedynie zwycięstwa w rozgrywanym 1 września w Rybniku meczu z Grunwaldem Ruda Śląska, w którym mimo zdecydowanej optycznej przewagi gospodarzy, na boisku padł bezbramkowy remis. Cztery dni później zawodnicy ROW-u zdołali się odegrać i pokonali na własnym stadionie Przyszłość Rogów 2:0 (2:0). Dwa kolejne mecze to był prawdziwy festiwal strzelecki w wykonaniu naszych piłkarzy. Najpierw 9 września w Raciborzu rozgromili miejscową Unię aż 7:0 (5:0), a później 15 września na własnym stadionie pokonali Start Mszanę 6:0 (3:0).

Pierwsi w tabeli

W minioną sobotę przed zawodnikami ROW-u nadarzyła się okazja na zajęcie pozycji lidera, bowiem Beskid Skoczów, który dotychczas na swoim koncie miał komplet punktów, czekał ciężki mecz na wyjeździe ze Skałką Żabnica. Nadzieje rybnickich kibiców się ziściły i w Żabnicy padł remis 2:2. ROW wykorzystał swoją szansę i wygrywając w Marklowicach z miejscową Polonią 2:0 (1:0) awansował na pierwsze miejsce w czwartoligowej tabeli.

Wykorzystana szansa

Spotkanie w Marklowicach przebiegało pod znakiem niewykorzystanych okazji przez piłkarzy ROW-u. Gdyby ich skuteczność była taka, jak być powinna, mecz zakończyłby się podobnym wynikiem, jak te z Raciborzem i Mszaną. Tymczasem w pierwszej połowie swoje kolejne dogodne sytuacje marnowali Grzegorz Piełka, Grzegorz Dzięgielowski (w 14 minucie trafił w słupek), Roland Buchała, Tomasz Kuś i Kamil Kostecki. W końcu, gdy wydawało się, że piłkarze udadzą się do szatni z bezbramkowym remisem, w 44 minucie meczu kolejną akcję lewą stroną przeprowadził aktywny Piełka, dośrodkował w pole karne, gdzie piłka odbiła się od obrońcy Polonii i trafiła do Kusia. Ten podał ją do Kosteckiego, który z około 10 metrów nie miał problemów z pokonaniem bardzo dobrze spisującego się tego dnia bramkarza z Marklowic - Dawida Miki.

Akcje i reakcje

W drugiej połowie stroną przeważającą nadal był ROW, jednak gospodarze w 62 minucie zdołali przeprowadzić pierwszą akcję, po której mogli zdobyć wyrównującą bramkę. Odważnym wyjściem bramkarz ROW-u - Michał Buchalik zażegnał jednak niebezpieczeństwo. Wcześniej swoich kolejnych akcji nie wykorzystali Buchała, Piełka i Kuś. W 75 minucie padła wreszcie druga bramka dla rybniczan. Buchała z lewej strony dośrodkował piłkę w pole karne do Grzegorza Bogdana, a ten nie zmarnował okazji zdobywając swojego pierwszego gola w barwach ROW-u. Od tego momentu odważniej zaatakowali nie mający nic do stracenia gospodarze, marnując jednak dwie dogodne sytuacje: w 84 minucie w sytuacji „sam na sam" napastnik Polonii strzelił obok słupka, a w 93 minucie piłkę z linii bramkowej głową wybił obrońca ROW-u - Łukasz Święty. W międzyczasie swoje kolejne okazje zmarnowali Kostecki, Kuś i Wojciech Reclik, którego ładny strzał z rzutu wolnego w 90 minucie obronił Mika.

Teraz Wirek

W najbliższą sobotę nasza drużyna rozegra kolejny mecz. Tym razem ich przeciwnikiem będzie Wawel Wirek. Początek meczu o godzinie 16.00 na stadionie MOSiR-u w Rybniku.

Wyniki meczów

ROW Rybnik - Grunwald Ruda Śląska 0:0
Skład: Buchalik - Mitura (46' Dzięgielowski), Pacholski, Reclik, Procek - Jary, Nowak, Kostecki, Kuś (67' Piełka)- Buchała, Kubisz (76' Kruczek).

ROW Rybnik - Przyszłość Rogów 2:0 (2:0)
Bramki: 42 min Kubisz - 1:0, 45 min Buchała - 2:0.Skład: Buchalik - Pacholski, Reclik, Nowak, Procek - Dzięgielowski (64' Piełka), Kostecki, Jary, Kuś (71' Jaśkiewicz) - Buchała (90' Kruczek), Kubisz (85' Tomiczek).

Unia Racibórz - ROW Rybnik 0:7 (0:5)
Bramki: 19 min Buchała - 0:1, 34 min Buchała - 0:2, 42 min Kostecki - 0:3, 45 min Buchała - 0:4, 45+2 min Kubisz - 0:5, 58 min Dzięgielowski - 0:6, 61 min Kostecki - 0:7.Skład: Buchalik (79' Skrocki) - Pacholski, Nowak, Reclik, Procek - Jary (60' Kruczek), Kostecki, Kuś (73' Tomiczek), Dzięgielowski - Kubisz, Buchała (60' Mitura).

ROW Rybnik - Start Mszana 6:0 (3:0)
Bramki: 8 min Buchała - 1:0, 20 min Kuś - 2:0, 27 min Buchała - 3:0, 61 min Dzięgielowski - 4:0, 75 min Kostecki - 5:0, 76 min Pawłowski (samob.) - 6:0.Skład: Buchalik - Pacholski (78' Kruczek), Nowak, Święty, Procek - Dzięgielowski (75' Tomiczek), Kostecki, Jary, Kuś (66' Bogdan) - Buchała (66' Piełka), Kubisz.

Polonia Marklowice - ROW Rybnik 0:2 (0:1)
Bramki: 44 min Kostecki - 0:1, 75 min Bogdan - 0:2.Skład: Buchalik - Pacholski, Nowak, Reclik, Procek - Dzięgielowski (88' Tomiczek), Kostecki, Jary (90' Święty), Kuś (61' Bogdan) - Buchała, Piełka (69' Jaśkiewicz).