Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 3 (10) Data wydania: 16.01.07

Rodzina jest na pierwszym miejscu

Łukasz Szmid, rybnicki żużlowiec cieszy się z narodzin syna Oliwiera.

– Co u Ciebie słychać, Łukasz?
– Po dziesięciu latach żużla mam przestój w zawodach. Wróciłem z Krosna, gdyż klub nie uzyskał licencji. Obecnie jestem zawodnikiem RKM–u, do końca roku mam ważny kontrakt, ale czekam na propozycje z innych klubów. W grę wchodzi właściwie tylko wypożyczenie do innego klubu. Mam nadzieję, że niebawem znów pojawię się na torze. Wszystko zależy od tego, w jakiej będę formie.

– Opowiedz, jak zacząłeś trenować?
– Zawsze lubiłem jeździć na motocyklu. To była moja pasja od dzieciństwa. Miałem może piętnaście lat, kiedy trafiłem do RKM–u. Był to rok 1995. Moim pierwszym trenerem był Antoni Skupień, a wzorem żużlowca – Tomasz Gollob. Potem zrobiłem licencję i zacząłem trenować w pierwszej drużynie pod okiem Jana Grabowskiego.

– Co uważasz za swój największy sukces?
– To, że 25 grudnia urodził mi się syn! (śmiech) Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Mam wspaniałą żonę, Beatę, która też jest kibicem żużla. Moja rodzina jest teraz dla mnie na pierwszym miejscu, ale mam nadzieję też, że w nowym sezonie będę jeździł. Nie zakończyłem swojej kariery, chociaż niektórzy może tak myślą. Po Krośnie mam małą przerwę, ale chcę dalej startować. Gdzie? To się jeszcze okaże. Jestem otwarty na propozycje. Mam jedną już konkretną, ale na razie za wzceśnie na ujawnianie szczegółów.

– Mimo że może teraz nie wspominasz najlepiej Krosna, to jednak właśnie tam dwa lata temu udało ci się ustanowić rekord toru i to dzięki twojemu udziałowi i zdobytym punktom klub awansował do pierwszej ligi.
– Rok 2004, kiedy walczyliśmy w Krośnie o awans, wspominam najlepiej w swojej karierze. Tyle zdobytych punktów, wygranych meczów. To był dla mnie naprawdę bardzo dobry okres.

Rozmawiała Iza Salamon