Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 3 (10) Data wydania: 16.01.07

Superbabcia – supernagrody

To już finał naszej zabawy. Wydłużyliśmy ją by więcej przedszkolaków mogło opowiedzieć o swojej ukochanej babci. Do północy 20 stycznia przyjmujemy głosy oddawane na wnuczka lub wnuczkę superbabci. W Dzień Babci skontaktujemy się ze zwycięzcą, który zgromadzi najwięcej SMS. Dla Superbabci i jej rodziny obiad w restauracji Kobyłka w Rybniku.Zabawki edukacyjne ufundowane przez firmę Marko dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca. Kurs języka angielskiego w szkole Helen Doron dla przedszkolaka, który zwycięży.

Głosując na swojego faworyta wpisz: NRX oraz jego imię i nazwisko (np. NRX Janek Kowalski). Taki SMS wyślij na numer 7101 (koszt 1,22 zł z VAT). Możesz głosować wielokrotnie. Głosy przyjmujemy do 20 stycznia (do północy).

Przedszkole nr 36 - Klaudia Szymborska
Moja babcia Grażyna gotuje ze mną i robi ze mną kluski. Mogę u niej spać i chodzi ze mną na zakupy. Dużo śpi, a potem chodzi też do kościoła, maluje się i ubiera bardzo ładnie. Gotuje mi także frytki z kurczakiem i ziemniaki z mięsem, a także moją ulubioną zupę. A to jest grochówka.

PP nr 10 - Patryk Rajchel
Moja babcia Aldona mieszka w Żorach i ja ją odwiedzam. Kocham ją za nauczenie mnie zbierania grzybów. A nauczyła mnie zbierać podgrzybki, kanie i prawdziwki. Lubię jak babcia gotuje mi zupę grzybową i rosół. Bawię się u niej razem z kuzynem. Moja babcia wygląda bardzo fajnie. Chcę powiedzieć, że ją kocham.

PP nr 4 - Julia Herok
Moja babcia Tereska mieszka w Jankowicach. Druga babcia ma na imię Urszula. U babci często bawię się lalkami. Moja ulubiona nazywa się Dorota. Babcia czyta mi bajkę o Kopciuszku. Pomagam jej piec moje ulubione ciasto czekoladowe i sprzątać.

PP nr 2 - Bartek Spleśniały
Jedna moja babcia nazywa się Usia, druga - Róża, a trzecia - Frida. Bardzo je kocham. Czasami babcia Usia robi mi zupki pomidorowe, rosołek. Czasami babcie ze mną się bawią, ale jak mają czas. Babcia Usia ma żółtawe włosy, babcia Róża ma takie blondy, a babcia Frida takie jaśniutkie. Gramy sobie w układanki. A babcia Róża czasem mi daje kartki, to jej maluję róże.

ZSPP nr 1 - Natalia Groborz
Moja babcia Dana mieszka w domu obok. Bawimy się razem lalkami, gotuje mi pyszne babeczki z owocami. Jest taka młoda troszkę. Ma proste i ciemne włosy. Niekiedy chodzimy razem na spacery, bawimy się na dworze w różne zabawy. Babcia zadaje mi zagadki. Gotuje mi rosołek i mój ulubiony żurek. Robi mi też budyń. Kocham moją babcię za wszystko.

PP nr 1 - Mateusz Antończyk
Moja babcia ma na imię Małgosia. Mieszkam razem z babcią w Książenicach. Ona na dole, a ja na górze. Razem z nią układam puzzle i bawimy się autami. Pomagam jej sprzątać, odkurzam i myję stoliki. Razem robimy moje ulubione ciasto truskawkowe. Byłem już z babcią na zakupach w Makro. Jak dziadek poszedł do sklepu, to babcia została ze mną w aucie.

PP 41 W Rybniku - Wiktoria Kocik
Lubię babcię, bo ona mi dużo gotuje, bawi się ze mną, no i zawsze bawi się ze mną w szkołę. Trochę denerwuje się czasem na mnie. Moja babcia jest najlepsza na świecie i zawsze przebiera się w domu w takie zielone spodnie i zieloną bluzkę. Gotuje mi pieczarkową i kotleta.

PP 41 W Rybniku - Przemek Rojczyk
Moja babcia daje mi się pobawić poduszkami. Lubię jej ciasteczka, które sama piecze. Czasem tak fajnie wygląda, że mogłaby zostać w domu cały dzień. Ubiera się czasem w płaszcz i spódniczkę. Moja babcia jest najlepsza.

PP 18 - Julia Karwot
Mam dwie babcie. Tereska mieszka w Boguszowicach i babcia Halinka też mieszka w Boguszowicach. Moje babcie są kochane, uczą mnie, czytają i oglądają ze mną bajki. Lubię Czerwonego Kapturka. Najbardziej lubimy oglądać Atomówki. Z babcią Teresą chodzę na plac zabaw.

PP 18 - Piotrek Tkocz
Moja babcia ma dobre pomysły i jestem szczęściarzem, bo druga babcia jest w niebie. Czasami z babcią Bożenką gram w karty. Jak babcia w niedzielę kluski śląskie robi to lubię jej pomagać. Czasami z babcią jeżdżę w góry do Żywca.

PP nr 26 - Kewin Gryt
Moja babcia nazywa się Danula, jest duża i taka średnia. Gdy chcę to robi mi frytki i z nich robi chipsy. Kiedyś chodziłem z babcią na spacery i teraz też chodzę. Z babcią bawimy się w pod stołem, razem tak wchodzimy i udajemy, że to dom. Babcia też lubi z nami siedzieć pod stołem.

PP nr 25 - Sabina Przybysz
Babcia ma na imię Marta i ma zawsze jakąś bluzkę z kwiatkami oraz takie śmieszne kapcie w czerwone serce. Lubię babcię, bo wszędzie razem chodzimy. Spacerujemy koło parku i koło sklepu. Gdy przyniosę do babci jakąś zabawkę, to ją jej pokazuję, a potem wspólnie się nią bawimy.