Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 2 (9) Data wydania: 09.01.07

Superbabcia – Supernagrody

Ruszamy z pierwszą edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was – czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu, wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można, przesyłając sms–y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 17 stycznia. A nagrody? Oczywiście super – wykwintny obiad w restauracji Kobyłka w Rybniku dla Superbabci i jej rodziny – zabawki edukacyjne ufundowane przez firmę Marko dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca – kurs języka angielskiego w szkole Helen Doron dla przedszkolaka, który zwycięży.

Wyślij SMS na numer 7101, odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NRX imię i nazwisko przedszkolaka. Konkurs trwa do 16 stycznia. Koszt SMS–a: 1 zł, 1,22 zł z VAT.

Małgorzata Orszulik - PP nr 39
Razem z moją babcią często sprzątamy. Prawie codziennie do niej przychodzę i wspólnie się bawimy i razem jemy. Babcia gotuje mi frytki, pizze i chleb z serem. Ma czarno-brązowe włosy i szarą sukienkę. Ma też brązową bluzkę i nigdy się na mnie nie złości.

Oliwia Maruszczyk - PP nr 39
Moja babcia ma ciemne blond włosy i jest wielka. Lubię z babcią gotować rosół i chodzić z psem na spacery. Z babcią też chodzę na spacery, spacerujemy naprawdę wszędzie. Moja babcia jest najlepsza ze wszystkich, bo lubi się ze mną bawić.

Wiktoria Śmigielska - PP nr 39
Moja babcia jest mała i ma takie jasne włosy. Lubię babcię za to, że ją kocham i niekiedy wychodzimy na spacery do wujka, na piechotę. No babcia jest też kochana za to, że z Włoch przywozi mi prezenty. Razem z babcią bawimy się często w chowanego, ale babcię łatwo znaleźć.

Paweł Skaruda - PP nr 21
Moja babcia jest bardzo ładna i bawimy się w zgadywanki. Babcia też zgaduje. Poza tym przychodzi po mnie do przedszkola i gotuje mi kluski z sosem. Czasem też gotuje mi żurek, który bardzo lubię. Nigdy się na mnie nie złości, nawet gdy jestem niegrzeczny.

Marzena Olszowska - PP nr 21
Babcia daje mi różnego rodzaju słodycze a ja babci za to robię zakupy. Pomagam także babci robić obiad. Gotujemy wspólnie ziemniaki. Babcia robi też na drutach różne ubrania dla mnie, np. skarpetki i kamizelkę. Razem z babcią często śpiewamy i tańczymy i za to ją właśnie lubię.

Monika Malinowska - PP nr 21
Moja babcia ma na imię Irka. Mieszka w takim prywatnym domu. Babcia ma loki włosów. Bawimy się czasem i oglądamy bajki. Chodzimy także na spacery u nas na blokach. Nigdy się nie denerwuje i zawsze mnie kocha.

Sabina Przybysz - PP nr 25
 Babcia ma na imię Marta i ma zawsze jakąś bluzkę z kwiatkami oraz takie śmieszne kapcie w czerwone serce. Lubię babcię, bo wszędzie razem chodzimy. Spacerujemy koło parku i koło sklepu. Gdy przyniosę do babci jakąś zabawkę, to ją jej pokazuję a potem wspólnie się nią bawimy.

Bartek Kuczyński - PP nr 25
Babcia umie gotować ciasta i torty. Ma takie jakby takie włosy i ma też kapcie. Zawsze kiedy powiem babci, że chciałbym pójść do dziadka, do pokoju to mi mówi, że mogę pójść. A jak pójdę do dziadka to jej wymaluję jakąś laurkę i jej ją daję później. W sumie z babcią się w nic nie bawię, najwyżej to ona odbiera mnie z przedszkola.

Justyna Miszczak - PP nr 25
Babcia moja ma na imię Lidka i gotuje zupę pomidorową. Zwykle chodzi w spódnicy zielonej i w bluzce kremowej. Babcia często czyta mi i mojej siostrze różne fajne bajki. Czasem złości się na mnie, gdy się źle zachowuję ale tylko czasami. Babcia zwykle szyje igłą i nitką.

Kewin Gryt - PP nr 26
Moja babcia nazywa się Danula, jest duża i taka średnia. Gdy chcę to robi mi frytki i z nich robi chipsy. Kiedyś chodziłem z babcią na spacery i teraz też chodzę. Z babcią bawimy się pod stołem, razem tak wchodzimy i udajemy, że to dom. Babcia też lubi z nami siedzieć pod stołem.

Karol Janota - PP nr 26
Moja babcia się nazywa babcia Basia. Ma takie jasne włosy tak jak moja mama. Zawsze jej pomagam gotować takie ciasteczka, a potem je lukrujemy. Moja babcia nic nie robi, bo mama jej zabrała maszynę do szycia a babcia nie ma drutów. Czasem z babcią malujemy obrazki i robimy parking w pokoju.

Oliwia Rak - PP nr 26
Ja mam aż dwie babcie. Jedna nazywa się Jadzia i jest miła dla dzieci. Fajnie się ubiera i ma niebieskie oczy. Wszystkich bardzo lubi i lubi gotować. Jej ulubiony przysmak to pierogi z kapustą i grzybami. Czasem babcia ściąga mi z szafy taką plastelinę a ja coś z niej lepię. Babcia zawsze madobry humor.