Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 1 (7) Data wydania: 02.01.07

Superbabcia - Supernagrody

Ruszamy z pierwszą edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was – czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu, wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można, przesyłając sms–y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 17 stycznia. A nagrody? Oczywiście super – wykwintny obiad w restauracji Kobyłka w Rybniku dla Superbabci i jej rodziny – zabawki edukacyjne ufundowane przez firmę Marko dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca – kurs języka angielskiego w szkole Helen Doron dla przedszkolaka, który zwycięży.

Wyślij SMS na numer 7101, odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NRX imię i nazwisko przedszkolaka. Konkurs trwa do 16 stycznia. Koszt SMS–a: 1 zł, 1,22 zł z VAT.

Piotrek Tkocz - PP 18
Moja babcia ma dobre pomysły i jestem szczęściarzem, bo druga babcia jest w niebie. Czasami z babcią Bożenką gram w karty. Jak babcia w niedzielę kluski śląskie robi to lubię jej pomagać. Czasami z babcią jeżdżę w góry do Żywca.

Julia Karwot - PP 18
Mam dwie babcie. Tereska mieszka w Boguszowicach i babcia Halinka też mieszka w Boguszowicach. Moje babcie są kochane, uczą mnie, czytają i oglądają ze mną bajki. Lubię Czerwonego Kapturka. Najbardziej lubimy oglądać Atomówki. Z babcią Teresą chodzę na plac zabaw.

Maciek Liszka - PP 18
Moja babcia Irka mieszka ze mną i czasami przyprowadza mnie do przedszkola. Babcia gotuje nam rosół, kurczaka i czerwoną kapustę. Babcia Teresa mieszka w Boguszowicach. Najbardziej lubię u niej oglądać bajki a ma ich dużo. Robi nam herbatkę i piecze ciasteczka.

Natalia Banasik - PP 15
Moja babcia Halinka jest dobra i mieszka w Boguszowicach. Przyprowadza mnie do przedszkola. Lubię chodzić z babcią na spacery. Byłam z nią również w Rybniku na zakupach. Pomagam babci w gotowaniu, jak robi obiad, to przygotowujemy razem sałatkę.

Wiktor Śmieja - PP 15
Mam dwie babcie Mirkę i Helę. Obie mieszkają w Boguszowicach, a babcia Mirka mieszka ze mną. Lubię z nią oglądać bajki. Opowiadam babci o dinozaurach. Z babcią pojechałem nad morze. Widziałem w lesie różne drzewa i kopałem ogromne dziury. Pływałem i zbierałem muszelki. Babcia kupiła mi koło w gwiazdki do pływania.

Agata Wernik - PP 15
Babcia Krysia mieszka w Boguszowicach i często ją odwiedzam. Chodzimy na spacery do parku i zbieramy szyszki i kasztany. Robimy później ludziki z kasztanów. Babcia czyta mi książki a najbardziej lubię myszkę Miki. Pomagam jej robić placki i ciasta jabłkowe.

Bartek Chlubek - PP 43
Mam babcię Jasię, która mieszka w Rybniku i Renię, która mieszka w Niewiadomiu. Oglądamy razem bajki, najczęściej Tom and Jerry i Power Rangers. Czasami bawimy się samochodami w wyścigi pokoju. Ostatnio byłem z babcią w Skoczowie. Było fajnie, bo zwiedziliśmy rynek i zjedliśmy hamburgery.

Wiktoria Lis - PP 43
Moja babcia Teresa mieszka w Jejkowicach, a ja razem z nią. Babcia mieszka na dole. Czasami oglądamy filmy np. Moda na sukces. Pomagam babci piec ciasto piłka. Babcia Renia mieszka w Rybniku. Czasami idziemy do Realu i na sklepy. Babcia kupiła mi lody i lizaka.

Kuba Twaróg - PP 43
Mam dwie babcie – Krysię, która mieszka w Orzeszu i babcię Basię, która mieszka w Rybniku. Do babci Krysi jadę tak średnio, czasami. Oglądam telewizję i gram na komputerze w Faraona. U babci Basi jest stary komputer, więc tam gram tylko w Różową Panterę. W tym roku będę jeździł z babcią i dziadkiem w Istebnej na nartach. Teraz będę miał instruktora, ale do tej pory jeździłem z dziadkami.

Kacper Kwiatkowski - PP 31
Babcia Aniela jest starsza o siwych włosach. Kiedy rodzice są w pracy, ona się mną opiekuje. Babcia spełnia moje zachcianki i gotuje mi buraki. W nic się ze mną niestety nie bawi, bo ma dużo lat i ją bolą nogi.

Monika Przeliorz - PP 31
Moja babcia Ania jest bardzo mała i ma szare włosy. Ma także ładną sukienkę w róże. Babcia dużo szyje i jak sukienka mi się urwie to mi ją naprawia. Lubię także, gdy chodzi wydoić kozę. Babcia się nie maluje.

Sonia Olejnik - PP 31
Babcia Marysia dużo szyje. Jest bardzo duża, większa ode mnie. Często się ze mną bawi, ale nie wiem w co. Babcia gotuje mi różne rzeczy i daje mi słodycze, które uwielbiam. Robi też słodką zupę, ale nie wiem z czego.