Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 3 (3) Data wydania: 28.11.06

Superbabcia – supernagrody

Ruszamy z pierwszą edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was – czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu, wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można, przesyłając sms–y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 17 stycznia. A nagrody? Oczywiście super – wykwintny obiad w restauracji Kobyłka w Rybniku dla Superbabci i jej rodziny – zabawki edukacyjne ufundowane przez firmę Marko dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca – kurs języka angielskiego w szkole Helen Doron dla przedszkolaka, który zwycięży.

Wyślij SMS na numer 7101, odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NRX imię i nazwisko przedszkolaka. Konkurs trwa do 16 stycznia. Koszt SMS–a: 1 zł, 1,22 zł z VAT.

Radek Kiszka - PP 3 w Rybniku
Moja babcia ma na imię Ela i mieszka na Paruszowcu. Jak jest zima to jeździmy razem na sankach. Lubię, jak mi babcia czyta bajki. Oglądamy razem Smurfy, ale nie Muminki, bo ich nie lubię.

Daria Kurpanik - PP 3 w Rybniku
Moja babcia ma na imię Marysia i mieszka na Sławików. Bawię się u niej lalkami i pomagam robić śniadanka. Chodzimy razem na spacery, najczęściej do Realu. Lubię jak babcia robi moje ulubione ciasto malinowe. Często jej pomagam.

Michał Kominek - PP 3 w Rybniku
Moje babcie to Marysia i Krysia. Razem układamy sobie układankę literki. Często podglądam, jak babcia robi moją ulubioną zupę pomidorową. Czasami czyta mi książkę Robert Boy i gramy na komputerze. Co roku babcia zabiera mnie na wakacje do Brennej.

Damian Kuczera - PP 22 w Rybniku
Moja babcia Aniela mieszka w Gotartowicach i ma 48 lat. Jeździmy razem na grzyby i często pomagam jej gotować. Najczęściej spaghetti albo zupę pomidorową. Chodzimy razem na spacery na kasztany, a zimą lepimy bałwana.

Martyna Krótki - PP 22 w Rybniku
Powiem dla babci taki wiersz: „Z babcią jest zawsze świetna zabawa, na wszystkie wnukom odpowiada. Babcia nie krzyczy i nie strofuje. Pyszne obiady wnukom gotuje. Dobrze mieć babcię, bo ma złote serce. A my, co jej damy? Miłości więcej”. Pomagam piec mojej babci ciasta truskawkowe i patrzymy razem na „M jak Miłość”.

Wiktoria Frelich - PP 22 w Rybniku
Z babcią Marysią mieszkam w jednym domu. Ona na dole, a ja na górze. Pomagam jej w gotowaniu i razem robimy ciasto. Najbardziej lubię karpatki. Babcia uczy mnie też liczyć na patyczkach.

Szymon Wolf - PP 19 w Rybniku
Po domu chodzi babcia. W fartuszku, zielonych kapciach. Sprząta, kwiatki podlewa. I nigdy się nie gniewa. Moja babcia nazywa się Alina Wolf. Gotuje mi pyszną zupę i pyszne drugie danie. Bardzo ją lubię za to, że mnie kocha.

Karolina Harnasz - PP 19 w Rybniku
Moja babcia ma na imię Zosia. Lubię ją, bo ją kocham. Jest miła i dobra. Bawimy się razem w berka. Gotuje mi zupkę rosołek, która najbardziej mi smakuje. Babcia ma włosy takie stare, takie siwe i uśmiecha się cały czas.

Szymon Matuszczyk - PP 19 w Rybniku
Moja babcia Halinka mieszka w innym domu, w Boguszowicach. Odwiedzam ja często i bawię się u niej. A ona gotuje mi wszystko. Najbardziej lubię ciasta, ale babcia przestała już piec. Smakuje mi u niej zupa pomidorowa. Moja babcia ma długie włosy. Kocham ją bardzo, bo babcia też mnie kocha.

Patryk Rajchel - PP 10 w Rybniku
Moja babcia Aldona mieszka w Żorach i ja ją odwiedzam. Kocham ją za nauczenie mnie grzybów zbierania. A nauczyła mnie zbierać podgrzybki, kanie i prawdziwki. Lubię jak babcia gotuje mi zupę grzybową i rosół. Bawię się u niej razem z kuzynem. Moja babcia wygląda bardzo fajnie. Chcę powiedzieć, że ją kocham.

Dawid Olma - PP 10 w Rybniku
Moja babcia mieszka w Popielowie. Lubię do niej jeździć, bawię się u niej zawsze w jakieś gry. Moja babcia ma proste włosy. Jem u niej pyszne kluski na parze i zupę pomidorową. Kocham ją za wszystko, ale też za to, że gra ze mną w różne gry.

Karolina Nowak - PP 10 w Rybniku
Mam dwie babcie, które kocham. Babcię Sabinę i babcię Halinę. Obie mieszkają w Rybniku. Lubię do nich jeździć. Do babci Haliny jeździmy na obiady w niedzielę. Zawsze jest dobre mięso, kluski i kapusta, a druga babcia podgrzewa nam kiełbaski z musztardą, jak się u niej bawię z kuzynką Klaudią. Babcia Halina ma krótkie i proste włosy, a babcia Sabina krótkie i takie szare.