Sobota, 8 sierpnia 2020

imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

RSS

„Piątka” z Jorgusiem, czyli maskotką Górnika Zabrze

18.06.2019 00:00 sub

RYDUŁTOWY Sport bawi, uczy i kształtuje charakter. A wspólne gry i zabawy z piłką w gronie rówieśników okazały się prawdziwą frajdą. Przekonały się o tym 12 czerwca przedszkolaki z Rydułtów, a dokładnie rydułtowskie sześciolatki. - Po raz pierwszy organizujemy „Dzień sportu” dla rydułtowskich przedszkolaków. Ale mamy nadzieję, że wydarzenie spotka się z pozytywnym odbiorem i stanie się cykliczne - mówi Jacek Świątek, prezes KS Naprzód Rydułtowy.

W organizację wydarzenia włączyła się Akademia Piłkarska Górnika Zabrze, z którą Naprzód współpracuje od lat (w Rydułtowach działa piłkarskie przedszkole Górnika), zaangażowało się także miasto Rydułtowy. - Ze względu na liczbę dzieci, czyli ponad 350 przedszkolaków, imprezę podzieliliśmy na dwie tury - wyjaśnia Michał Kondrot, dyrektor Rydułtowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Piłki poszły w ruch, przedszkolaki opanowały boisko. - Przygotowaliśmy dla najmłodszych ogólnorozwojowe i ciekawe zabawy ruchowe. Zajęcia prowadzą trenerzy, pomagają im juniorzy z naszego klubu. Wszystko po to, by krzewić sport wśród dzieci. Jest to bardzo ważne. A przy okazji mamy nadzieję, że w przyszłości część z przedszkolaków trafi do naszego klubu - podkreśla prezes Jacek Świątek. Dodaje, że Naprzód przyjmuje dzieci od rocznika 2012, w sierpniu ma ruszyć nabór. Dla jeszcze młodszych jest piłkarskie przedszkole. - Serdecznie zapraszamy do nas. Staramy się działać jak najlepiej i profesjonalnie. Mamy 9 drużyn, łącznie około 200 dzieci i młodzieży - zapewnia.

Imprezę prowadził trener-koordynator Naprzodu Robert Mościcki.

Dla przedszkolaków przygotowano też specjalną strefę rekreacyjno-zabawową z dmuchańcami i malowaniem twarzy. Obsługiwali ją kibice Torcidy Górnika Zabrze. (mak)

  • Numer: 25 (970)
  • Data wydania: 18.06.19
Czytaj e-gazetę