Niedziela, 24 marca 2019

imieniny: Gabriela, Marka, Gabora

RSS

Był bar, miał być sklep, a jest rudera

05.02.2019 00:00 sub

W miejsce legendarnego baru miał powstać market. A jest sypiąca się rudera w samym centrum miasta.

RADLIN Stary budynek u zbiegu ulic Hallera i Rogozina - gdzie kiedyś funkcjonował legendarny bar Turek - straszy swoim wyglądem już od kilku lat. - Wiadomo, kto tam przychodzi, bezdomni i menele - mówią mieszkańcy Radlina. Koszmarne, sypiące się mury, brud oraz bazgroły na ścianach widzą również goście, którzy przejeżdżają przez centrum. - Szpeci nasze miasto i ubliża jego wizerunkowi - dodają radlinianie.

Rudera szpeci centrum

Bar Turek - lokal z tradycjami, z klimatem, z rzeszą stałych klientów w połowie 2014 r. został zamknięty. W jego miejsce planowano budowę pawilonu handlowego. Operatorem spożywczym miał zostać POLOmarket, a towarzyszyć miały mu punkty z branży m.in. odzieżowej, obuwniczej, gastronomicznej czy placówki finansowe. Jak udało nam się dowiedzieć, sklep miał być gotowy do końca 2018 r. Jednak żadne prace nad jego budową ani drgnęły przez ostatnie lata. Z kolei sam budynek po Turku popada w ruinę, co przeszkadza mieszkańcom Radlina. - To wstyd, że mamy takie budynki w centrum. Ta rudera powinna zniknąć z powierzchni naszego miasta - mówią wprost.

Własność prywatna

Władze Radlina zdają sobie sprawę, że widok pustostanu denerwuje mieszkańców. Jak podkreśla zastępca burmistrza Zbigniew Podleśny, miasto ma w tej sprawie związane ręce. - Budynek jest własnością prywatną - mówi. - Zdaję sobie sprawę, że mieszkańców jego widok denerwuje, ale nic w tej sprawie zrobić nie możemy - dodaje. Zauważa jednak, że handlowa mapa miasta w ostatnich latach nieco się zapełniła, dlatego poddaje pod wątpliwość zasadność powstania kolejnego sklepu w centrum. - Mimo wszystko stan tego budynku dalece odbiega od poprawnego i takiego, jakiego byśmy sobie wszyscy życzyli - mówi Zbigniew Podleśny.

Inwestycja wstrzymana

Próbowaliśmy się skontaktować z biurem prasowym sieci. Wysłaliśmy maila z pytaniami dotyczącymi szczegółów inwestycji. Niestety do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Natomiast na fasadzie budynku wisi bilbord z napisem „Tu powstaje Park Handlowy” wraz z informacją o możliwości wynajęcia powierzchni handlowej sklepu. Zadzwoniliśmy na podany numer. Przedstawiliśmy się jako zainteresowany najemca. - Z tego, co mi wiadomo, to inwestycja została wstrzymana - poinformowała nas przedstawicielka firmy Abrava Group, spółki inwestycyjnej grupy POLOmarket. - Nie mam wiedzy, kiedy pawilon oraz czy w ogóle zostanie wybudowany - dodała. (juk)

  • Numer: 6 (951)
  • Data wydania: 05.02.19
Czytaj e-gazetę