Wtorek, 22 stycznia 2019

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Rośnie nowy biurowiec ciepłowni

28.11.2017 00:00 sub

W przyszłym roku Ciepłownia Rydułtowy zmieni swoją siedzibę. Właśnie powstaje nowy biurowiec, do którego firma się przeniesie.

RYDUŁTOWY Trwa budowa nowego budynku administracyjno-biurowego Ciepłowni Rydułtowy. Obiekt powstaje od strony ul. Plebiscytowej. W jego sąsiedztwie znajduje się administracja Spółdzielni Mieszkaniowej ROW.

Obecnie Ciepłownia Rydułtowy ma swoją siedzibę przy ul. Mickiewicza. Zajmuje wynajmowane pomieszczenia na przedostatnim piętrze budynku, który nie jest w najlepszym stanie. Elewacja pokryta jest napisami, w środku obiekt aż prosi się o remont. Inne instytucje już wcześniej zrezygnowały z tego miejsca. Została Ciepłownia, która musiała podjąć decyzję "co dalej?". - Od dłuższego czasu zastawialiśmy się nad wyborem nowej siedziby. Z analiz wyszło, że taniej będzie wybudować nowy obiekt, niż wynajmować kolejny lub kupić i remontować - mówi Andrzej Wycisk, prezes Ciepłowni Rydułtowy.

W pierwszej połowie przyszłego roku Ciepłownia Rydułtowy planuje przenosiny do nowego obiektu. Biuro Obsługi Klienta w nowej siedzibie ma być zlokalizowane na parterze i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dla klientów zostaną przygotowane miejsca parkingowe. Elewacja budynku będzie utrzymana w bieli i szarości.

Co ważne, w przyszłym roku Ciepłownia Rydułtowy obchodzi 25-lecie istnienia. Nowa siedziba będzie więc gotowa w odpowiednim dla firmy momencie. - Chcemy w ten sposób pokazać naszym klientom, że zasługują na godną obsługę w warunkach odpowiadającym dzisiejszym normom i standardom, a naszym pracownikom, że zasługują na godne warunki pracy - podkreśla prezes.

Obecnie Ciepłownia Rydułtowy zatrudnia prawie 60 osób. Głównym przedmiotem działalności firmy jest wytwarzanie, przesyłanie i dystrybucja ciepła. - Stworzyliśmy w Rydułtowach spójny system ciepłowniczy - zaznacza prezes. - Prócz tego zajmujemy się uzdatnianiem wody. Wykorzystujemy wodę pompowaną z wyselekcjonowanych pokładów kopalni Rydułtowy, a następnie uzdatniamy ją za pomocą nowoczesnej instalacji i dostarczamy naszym odbiorcom - dodaje.

W dobie ożywionej dyskusji o smogu Ciepłownia odbiera coraz więcej telefonów z pytaniami, czy "można się podłączyć". - To dla nas obecnie wyzwanie numer jeden, by tam, gdzie jest to realne, umożliwić przyłączenia kolejnych obiektów - puentuje prezes Wycisk. (mak)

  • Numer: 48 (889)
  • Data wydania: 28.11.17
Czytaj e-gazetę