środa, 30 września 2020

imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima

RSS

Jarmark bożonarodzeniowy na miejski jubileusz

26.09.2017 00:00 sub

Rydułtowy będą miały swój jarmark bożonarodzeniowy. Kramy ze świątecznymi smakołykami i ozdobami zostaną ustawione na rydułtowskim rynku. 

RYDUŁTOWY Chociaż lato dopiero się kończy, Rydułtowy już szykują się do jarmarku bożonarodzeniowego. Będzie to pierwsze tego rodzaju wydarzenie w mieście na taką skalę. – Od wielu lat w okolicach Bożego Narodzenia w Rydułtowach organizowane są małe jarmarki, na przykład przez bibliotekę, harcerzy czy inne organizacje. Doszliśmy do wniosku, że warto skupić tego rodzaju wydarzenia w jednym miejscu i zaprosić mieszkańców do udziału w bożonarodzeniowym jarmarku z prawdziwego zdarzenia – mówi sekretarz miasta, Krzysztof Jędrośka.

„Rydułtowski jarmark bożonarodzeniowy” będzie trwał od 15 do 20 grudnia. Na płycie rynku zostanie rozstawionych 10 stoisk w formie drewnianych domków. Wystawcy będą oferować wszystko to, co kojarzy się ze świętami: najróżniejsze przysmaki i tradycyjne ozdoby. Szczegóły nie są jeszcze jednak znane, bo miasto jest na etapie zbierania propozycji ofert od wystawców zainteresowanych udziałem w jarmarku. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 października. – Chcemy, by oferta była jak najbardziej atrakcyjna – zaznacza sekretarz. Wystawcy będą zobowiązani do uiszczenia jedynie opłaty targowej, nie będą musieli płacić za wynajem domków.

Żeby było jeszcze bardziej klimatycznie, rynek zostanie przystrojony. Już wiadomo, że w dni robocze jarmark będzie czynny od godz. 12.00 do 18.00, a w sobotę i niedzielę od godz. 10.00 do 18.00.

Idea jarmarku wiąże się również z tym, że Rydułtowy obchodzą w tym roku 25–lecie samorządności. Jarmark wpisuje się więc w cykl obchodów ważnego jubileuszu. Jeśli wydarzenie spotka się z zainteresowaniem, to jest duża szansa na to, że stanie się tradycją i będzie organizowany każdego roku przed świętami. (mak)

  • Numer: 39 (880)
  • Data wydania: 26.09.17
Czytaj e-gazetę