Sobota, 24 sierpnia 2019

imieniny: Bartłomieja, Malwiny, Jerzego

RSS

Czekają aż znikną plamy

05.09.2017 00:00 sub

GORZYCZKI Ponad dwa lata temu oddano do użytku nowe boisko szkolne w Gorzyczkach. Był to pierwszy taki obiekt od lat wybudowany na terenie gminy Gorzyce. Zarazem zaznaczano, że jest to dopiero pierwszy etap prac. W drugim obiekt miał być rozbudowany. Zapytaliśmy więc w gminie czy ten plan jest aktualny.

W urzędzie gminy wyjaśniono nam, że zakres prac, który pozostał do realizacji to wykonanie bieżni lekkoatletycznej wraz z piaskownicą do skoku w dal. - Ze względu na wystąpienie rdzawych plam na istniejącym boisku, realizacja powyższego zakresu została odłożona w czasie – informuje Beata Futerska z Urzędu Gminy w Gorzycach.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy po oddaniu boiska do użytku, jesienią 2015 r. na nawierzchni placu do gry pojawiły się rdzawe plany. Gmina zleciła ekspertyzy, z których wynikało, że plamy to efekt fuszerki wykonawcy boiska. Już ponad rok temu wezwała wykonawcę do usunięcia plam. - Zgodnie z ustaleniami stron w ramach gwarancji, celem likwidacji rdzawych plam, wykonawca wykonał próbny natrysk na powierzchni kilku metrów kwadratowych boiska. Obecnie natrysk jest obserwowany celem ustalenia skuteczności podjętych działań – wyjaśnia Futerska.

Z przeprowadzonych wcześniej badań i ekspertyz wynika, iż rdzawe plamy nie stanowią zagrożenia dla użytkowników. Gmina chce jednak, by zostały usunięte, w końcu za boisko zapłacono niemal pół miliona złotych. Dopiero jak sprawa zostanie definitywnie załatwione, gmina pomyśli o dalszej rozbudowie obiektu. (art)

  • Numer: 36 (877)
  • Data wydania: 05.09.17
Czytaj e-gazetę