Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 16 (857) Data wydania: 17.04.17
Czytaj e-gazetę

Kontrole w kotłowniach nie ustają Kary sięgają 1700 zł

Mimo tego, iż sezon grzewczy powoli się kończy, radlińska Straż Miejska w dalszym ciągu przeprowadza kontrole posesji w sprawie prawidłowego spalania w przydomowych piecach

RADLIN Kontrole przeprowadzane są zazwyczaj w godzinach popołudniowych i wieczornych. Podobnie jak w sezonie zimowym, funkcjonariusze nadal pobierają próbki z pieców, na wypadek stwierdzenia nieprawidłowości. A później wysyłają je do laboratorium.

Marek Gajda z radlińskiego magistratu dodaje, że w ramach kontroli palenisk domowych w Radlinie (które trwają od początku 2015 r.) nałożono 8 mandatów w wysokości od 200 do 500 zł. Pobrano również 17 próbek popiołu w sytuacjach, kiedy zachodziło podejrzenie spalania odpadów. – W 60 % pobranych próbek badania potwierdziły spalanie odpadów, a sprawy zostały skierowane do sądu. W tych przypadkach zasądzono kary w wysokości nawet do 1700 zł – podkreśla. Przypomnijmy, że na właścicielu kontrolowanej nieruchomości ciąży obowiązek wpuszczenia funkcjonariuszy straży miejskiej.

Sprawdziliśmy co mieszkańcy Radlina myślą o działaniach strażników miejskich. – Cieszę się, że radlińska straż miejska nie zaprzestała kontroli. Bo tak naprawdę powinny być one prowadzone przez cały rok. Zawsze znajdą się jacyś szaleńcy, co latem będą palić śmieci w piecu, żeby podgrzać wodę. A na to nie może być zgody. Może kontrole i kary nauczą czegoś ludzi, że w piecach nie pali się odpadów – komentuje mieszkaniec Głożyn. Dodaje, że jest również zadowolony z przyjętej przez Sejmik Województwa Śląskiego uchwały antysmogowej. Podkreśla, że czasem przez Głożyny nie da się przejść spokojnie, bo z niektórych kominów wydobywają się kłębu nieprzyjemnego dymu. Dlatego ograniczenia, zakazy, ale również pomoc finansowa są potrzebne, by każdy mógł żyć w czystym i świeżym środowisku. – Trzeba to zrobić wspólnymi siłami. Państwo coś da od siebie, ale i my obywatele też musimy się trochę wysilić – dodaje.

(juk)