Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 39 (724) Data wydania: 30.09.14
Czytaj e-gazetę

Dwóch radnych powiatowych kontra pani burmistrz

Sprawdzamy, kto będzie ubiegał się o fotel burmistrza Radlina

RADLIN Wprawdzie do oficjalnego zgłoszenia kandydatów pozostało jeszcze trochę czasu, ale ruszyła już giełda nazwisk. W Radlinie słychać o trzech osobach, które będą ubiegać się o fotel szefa miasta. Na pewno kandydować będzie obecna pani burmistrz, Barbara Magiera. - Tak, przygotowuję się do startu - zapewnia w rozmowie z nami. Pani burmistrz zależy na kontynuacji. - W tej kadencji rozpoczęłam wiele zadań i wiele inwestycji. Nie wszystkie zostały  ukończone. Szczególnie inwestycje oświatowe, które były moim wielkim priorytetem. Kolejna kadencja dałaby możliwość zwieńczenia wieloletnich planów, bo na przykład o budowie kompleksu na Głożynach mówiło się bardzo długo. Myślę, że jestem to niejako winna mieszkańcóm, którym obiecałam realizację tych wszystkich inwestycji, ale też sama przed sobą czuję się odpowiedzialna za ich dokończenie. Do tego będę dążyć. Poza tym mam kolejne plany, jeszcze dużo do zrobienia dla miasta na wielu płaszczyznach. Sił nie brakuje - podkreśla Barbara Magiera.

Najpewniej wystartuje również Dawid Topol, radny powiatowy, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Radlinie-Biertułtowach. - Prawdopodobnie tak. Chciałbym w pełni wykorzystać potencjał Radlina. Chciałbym, żeby miasto zaczęło się rozwijać i spajało wszystkie sektory - podkreśla Dawid Topol.

W szranki stanie też kandydat na urząd burmistrza sprzed 4 lat, Piotr Cybułka, również radny powiatowy, nauczyciel w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Radlinie. - 45 procent poparcia w ostatnich wyborach to bardzo dobry wynik. Mieszkańcy Radlina sprawdzą i ocenią, czy jestem wiarygodny i skuteczny w działaniu. Nie mogę zawieść ich zaufania. Dlatego będę kandydował na burmistrza Radlina - podkreśla kandydat.

(mak)