Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 28 (505) Data wydania: 13.07.10

Wójt do pani sołtys: Nie zawsze można szybko

Dlaczego niektóre nasze inwestycje tak się wloką? – pyta Halina Zbroja.
Dyskusja na temat ślimaczącego się tempa niektórych inwestycji rozpoczęła się kiedy radny z Rogowa Stanisław Nielaba zapytał o chodnik na ulicy Sportowej i Palarni, który pojawił się tam dość nieoczekiwanie. – Cieszymy się z tego chodnika, ale czy wójt mógłby przybliżyć nam jakim sposobem udało się go tak szybko wybudować? – dopytywał na sesji rady Stanisław Nielaba.  – Wykonaliśmy to bez ogłaszania przetargu, bowiem chodnik powstał w ramach bieżących zadań przy okazji naprawy dróg – wyjaśnił Piotr Oślizło, wójt Gorzyc.
 
Szybko się nie da
 
– Szkoda, że innych inwestycji nie można zrobić tak szybko. Od trzech lat postuluję, by wyremontować ulicę Leśną w Rogowie. Na koniec poprzedniej kadencji wyremontowano ją do połowy. Reszta mieszkańców liczyła, że doczeka się w szybkim czasie jej wyasfaltowania, ale na próżno – powiedziała Halina Zbroja, sołtys Rogowa. – Budowa drogi na Leśnej to oddzielna inwestycja, na którą trzeba mieć projekt, pieniądze i na którą trzeba ogłosić przetarg. Nie zawsze można szybko to zrobić, jak w przypadku kawałka chodnika, wykonanego przy okazji bieżących robót. Poza tym pani sołtys powinna się cieszyć, że się coś robi, nawet małego, a nie to wypominać – odpowiedział wójt Oślizło.
 
Niewielu musi poczekać
 
– Nie wypominam, że coś udało się zrobić, tylko pytam, dlaczego niektóre inne inwestycje tak się wloką – wyjaśnia Halina Zbroja. – Jak znajdą się pieniądze to zrobimy tę Leśną. Tam po prostu jest niewiele domów, więc w pierwszej kolejności trzeba remontować bardziej zaludnione ulice – tłumaczy Piotr Oślizło.
 
(art)