Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 27 (492) Data wydania: 07.07.09

Myślałem, że starosta już mnie nie zaskoczy…

Były rzecznik prasowy starostwa powiatowego nie wytrzymał, gdy starosta chwalił się nagrodą za najlepszą samorządową stronę internetową i napisał co o tym myśli. 
Były rzecznik prasowy starostwa powiatowego nie wytrzymał, gdy starosta chwalił się nagrodą za najlepszą samorządową stronę internetową i napisał co o tym myśli. 
 
W środę 1 lipca wróciłem z rodzinnych wakacji i tak ze starego nawyku zrobiłem zaległą prasówkę. Nagle patrzę, w „Nowinach Wodzisławskich” z 30 czerwca Pan Starosta mi dziękuje! Cytuję:
– Okazało się, że mamy najlepszą stronę internetową w Polsce. Dziękuję wszystkim pracownikom, którzy zaangażowali się w jej tworzenie – mówi starosta Jerzy Rosół.
 
Cieszy mnie, że Pan Starosta nareszcie docenił moją pracę, jaka szkoda, że tak anonimowo... Tak się składa, że to ja byłem inicjatorem powstania tej nowej wersji strony internetowej starostwa, tak docenionej na forum ogólnopolskim nagrodą Złotej Małpy. Cóż, w zeszłym roku złożyłem wniosek do Zarządu Powiatu o pozwolenie rozpoczęcia prac nad nową stroną www powiatu. W uzasadnieniu podkreślałem konieczność stworzenia  serwisu internetowego Starostwa, który dawałby możliwość zastosowania najnowszych rozwiązań przyjaznych internautom (panel administracyjny dla szybkiej obsługi strony z dowolnego komputera, możliwość oglądania na wszystkich rodzajach przeglądarek, poprawa szybkości działania, możliwość dostosowania dla niepełnosprawnych, RSS itd.). Żadna firma, tworząca strony www, nie chciała zrobić takiego projektu taniej niż za 13 tysięcy, do około 30 tysięcy złotych (choć były i oferty za 80 tysięcy !)  Udało mi się jednak przekonać webmastera Starostwa, żeby zrealizował mój pomysł  za... 2500 złotych brutto. Zaoszczędziliśmy w ten sposób dla Starostwa co najmniej kilkanaście tysięcy  złotych. Powstała nowa strona, a w zasadzie rozbudowany portal informacyjny, gotowy do dalszego rozwoju. Dla  jego sprawnego działania potrzebowałem kogoś, kto zająłby się częścią redakcji i wprowadzaniem nowych informacji. I taką prośbę przekazałem Panu Staroście. Cóż, chyba poprosiłem o zbyt wiele. Pan Starosta w ramach nagrody za inwencję, pracę i oszczędność zlikwidował mi stanowisko pracy i zaproponował „zaszczytną” degradację ze stanowiska rzecznika prasowego (w randze naczelnika) o trzy szczeble na stanowisko inspektora w Wydziale Strategii i Rozwoju Powiatu. Cóż: „Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść”...  Nie skorzystałem  z tej propozycji i już nie jestem pracownikiem Starostwa. A co do murzyna, to faktycznie trochę się ostatnio opaliłem, więc może i racja?
 
Józef Szymaniec, były rzecznik Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu