Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 21 (486) Data wydania: 26.05.09

W Brukseli odwiedzą polskiego komisarza

Trzech uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Radlinie pojedzie ze swoją opiekunką do Brukseli
Wyjazd do stolicy Unii Europejskiej to nagroda za ich pracę w konkursie „Moja szkoła w Unii Europejskiej”. Jakub Mikołajczyk, Michał Zawiła i Dominik Grontkowski, dopingowani przez Sylwię Krause, nauczycielkę języka angielskiego stworzyli pracę na temat „Czym się różni Twoje dzieciństwo jako mieszkańca Unii, od dzieciństwa Twoich rodziców? – Chłopcy zrobili wywiady ze swoimi rodzicami oraz innymi starszymi od nich ludźmi. Informacje które zebrali ja poskładałam w całość i tak wyszła nam ta wysoko oceniona praca – cieszy się Sylwia Krause, opiekunka trójki. – Rodzice opowiadali nam o książeczkach walutowych, które potrzebne były żeby wymienić pieniądze i o kolejkach na granicy. Na szczęście my teraz nie musimy się martwić takimi sprawami – mówi Jakub Mikołajczyk. – Kiedyś w sklepach trzeba było stać w kolejkach i prawie niczego w nich nie było. Dobrze, że dziś jest inaczej – dodaje Michał Zawiła.
 Szkoła Podstawowa nr 4 w tym roku debiutowała w konkursie. I jak widać debiut ten zakończył się ogromnym sukcesem. Najpierw grupa zdobyła pierwsze miejsce na szczeblu wojewódzkim. Później chłopcy ze swoją opiekunką, już jako reprezentanci województwa śląskiego, zajęli za swoją pracę drugie miejsce w Polsce. – Kiedy pani dyrektor powiedziała mi, że zajęliśmy drugie miejsce to wprost nie mogłam w to uwierzyć. Dotarło to do mnie dopiero  jak na skrzynkę mailową przyszły wszystkie informacje i dane potrzebne do wyjazdu – opowiada pani Sylwia.
 W nagrodę 13 czerwca pojadą do Brukseli. Tam odwiedzą między innym siedzibę Komisji Europejskiej. – Spotkamy się i polską komisarz Danutą Hübner. Z kolei w Parlamencie Europejskim mamy spotkać się z polskimi parlamentarzystami – wyjaśnia Sylwia Krause. Pobyt w Belgii okraszą zwiedzaniem innych znanych miast tego małego kraju. Do Polski wrócą 17 czerwca.
Artur Marcisz