Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 2 (416) Data wydania: 08.01.08

Superbabcia supernagrody

Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu, wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można, przesyłając sms-y. Wyniki ogłosimy w styczniu. Nagrody to: wykwintny obiad w restauracji Leśniczówka w Wodzisławiu Śl. dla Superbabci i jej rodziny oraz zabawki edukacyjne dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca.

Superbabcia supernagrody
Najstarsza grupa z Przedszkola nr 14 w Wodzisławiu

Marcin Szewczyk
Moja babcia jest super, bo mnie zaprasza do siebie na zabawę. Zaprasza mnie też na wakacje. Pozwala mi oglądać pieski. Kocham ja bardzo. Ma na imię Ula. Zawsze jest u niej fajnie. Ona też wprowadza mnie wszędzie, prowadzi na rowery. Ma chudy brzuch, cienką głowę i włosy tak gdzieś do ramion - fioletowe.

Patrycja Bieloszek
Moja babcia ogląda ze mną bajki. Jest mądra, bo potrafi czytać i opowiadać. Razem też rozmawiamy o różnych rzeczach. Mieszka ze mną w Zawadzie. Jest niekiedy wesoła i ma czarne włosy. Ona mnie bardzo kocha, bo mnie przytula i mówi miłe słówka. Fajnie mieć taką babcię jak moja.

Sonia Cuber
Ja powiem coś o babci Marcie i Reginie. Pierwsza mieszka w Lubomi, a druga tutaj w Zawadzie. Jak jadę do Lubomi, to dostaję bardzo dobre żelki. Regina babcia piecze znowu pączki i mi daje. Obie są wesołe i mnie kochają. Wiem to, bo się ich pytałam. Moje babcie noszą fartuszek i nie są już młode. Mają siwe włosy.


Najstarsza grupa dzieci z Przedszkola Publicznego nr 13 w Wodzisławiu

Monika Kubek
Babcię Annę kocham za to, że ogląda ze mną bajki. Poza tym bawi się czasem ze mną, szczególnie lubimy razem układać puzzle. Babcia zabiera mnie też na spacery do parku. Zawsze przechodzimy obok sklepu, w którym zawsze babcia mi coś kupuje dobrego. Po spacerze czasem gotuje mi ryż z pysznym sosem.

Kuba Konieczny
Moja babcia Bernadka jest bardzo kochana. Co mi powie, to zawsze dla niej zrobię. Czy to przyniosę odkurzacz czy pomogę jej w sprzątaniu. Babcia za to kupuje mi różne słodycze i zabawki. Ostatnio kupiła mi bilard. Czasem ze mną w tego bilarda gra, ale z reguły przegrywa. Czasem babcia zabiera mnie też na spacery.

Dominik Berger
Babcia Marysie jest fajna, bo kupuje mi różne zabawki. Gotuje też smaczne naleśniki. Oczywiście tylko wtedy jak jest w Polsce, bo tak to mieszka za granicą. Nie pamiętam dokładnie gdzie, ale gdzieś w Niemczech, w bloku. Jak już przyjeżdża, to przyjeżdża na dłużej. I wtedy spędzam z nią dużo czasu. Za bardzo jednak nie potrafię powiedzieć, co wtedy z nią robię.


Grupa pięcio- i sześciolatków z Przedszkola nr 15 w Wodzisławiu

Ala Trznadel
Babcia Krysia jest bardzo ładna. Ma takie brązowo-żółte włosy i lubi się elegancko ubierać. Jest dla mnie bardzo kochana. Często razem się bawimy i rysujemy. Niestety nie ma za dużo czasu dla mnie, bo opiekuje się jeszcze moją starszą kuzynką i Krzysiem, co ma dopiero trzy lata.

Kamil Placek
Moja babcia ma na imię Ania i mieszka w Leszczynach. Ma jasne, proste,  włosy i jest raczej niska. Babcia Ania pracuje. Sprzedaje klientom to, co oni chcą. Ale niedługo będzie chodziła do drugiej pracy. Często odwiedzam babcię. Zabiera mnie wtedy do sklepu i kupuje pistolety na kulki, no i pomaga mi piec ciasteczka.

Szymon Wiśniewski
Babcia Ula mieszka w Marklowicach. Kocham ją, bo ma dla mnie bardzo dużo czasu. Poza tym pozwala mi się opiekować moją młodszą kuzynką Olą. Latem to mnie nad Wisłę nawet zabrała i mogłem się kąpać, choć woda była zimna. Uwielbiam do niej jeździć, bo mam tam swój pokój i duże podwórko, na którym mogę się bawić.