Numer: 36 (398) Data wydania: 04.09.07

Walczą o puchar

Dwie rydułtowskie drużyny już za burtą, Polonia Marklowice przez 90 minut męczyła się z ambitnym zespołem z Gołkowic, a kiepsko spisujący się w ligowych rozgrywkach Płomień Połomia wygrał 2:0 na wyjeździe w Niewiadomiu. W minionym tygodniu rozegrano serię spotkań II rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik.

W minionym tygodniu rozegrano serię 15 spotkań w ramach rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik. Udział w nich wzięło 14 drużyn z powiatu wodzisławskiego. Połowa z nich zagra w III rundzie.

Naprzód Rydułtowy – Start Mszana

W Rydułtowach tamtejszy Naprzód podejmował na własnym stadionie IV-ligowy Start Mszana. O 2 klasy niżej występujący Naprzód tanio skóry nie sprzedał. Rydułtowianie walczyli bardzo ambitnie, a w drugiej połowie meczu posiadali przewagę optyczną. IV-ligowcy z Mszany pół godziny musieli się męczyć z jedenastką z Rydułtów, aż w końcu strzelili pierwszą bramkę. A uczynił to Dariusz Pawłowski kapitalnym strzałem z rzutu wolnego na wysokości 25 metra od bramki Naprzodu. Na drugą bramkę, która ustaliła wynik meczu trzeba było czekać do 70 minuty, kiedy w pole karne wysoko dośrodkował Artur Wramba, a najwyżej wyskoczył Janusz Muszyński i głową umieścił piłkę w siatce. – Mimo przegranej jestem bardzo zadowolony z postawy naszego zespołu – mówi trener Naprzodu Rydułtowy Artur Staszczyk. – Pomiędzy 4 ligą a A-klasą jest wielka różnica. Goście wygrali zasłużenie. Większą wagę przywiązujemy do meczów ligowych, szczególnie do następnego trudnego meczu z Fortecą Świerklany. Zresztą nie ma się co łudzić. A-klasowy zespół nie ma szans w walce o wysokie lokaty w Pucharze Polski – dodaje Staszczyk.

Rozwój Rydułtowy – Ryner Rybnik

W Rydułtowach o awans do trzeciej rundy rozgrywek walczył także tamtejszy Rozwój, ale w meczu z doświadczoną drużyną Rymeru Rybnik gospodarze nie mieli większych szans na sukces. Rybniczanie już w pierwszej połowie wybili gospodarzom wszelkie myśli o wygranej, doprowadzając do wyniku 4:0. W drugiej połowie dołożyli jeszcze dwie bramki, a honorową bramkę dla Rozwoju z kontrataku strzelił Tomasz Szewczyk. – Goście byli zdecydowanie lepsi. Wyprzedzali nas na każdym kroku. Dobrze, że skończyło się tylko na sześciu bramkach. – mówił po meczu trener Rozwoju Sebastian Ziętek.

Górnik Radlin – Pierwszy Chwałowice

Awansu do kolejnej rundy rozgrywek nie uzyskał także Górnik Radlin, który uległ niepokonanej w tym sezonie drużynie Pierwszego Chwałowice. A było blisko, bo goście z Radlina prowadzili po pierwszej połowie 1:0, ale w drugiej części meczu na listę strzelców wpisali się Sławomir Hulbój i Szymon Skotniczny.

KS27 Gołkowice – Polonia Marklowice

W derbach powiatu wodzisławskiego w Gołkowicach tamtejszy KS 27 zmierzył się z IV-ligową Polonią Marklowice. Mecz w regulaminowych 90 minutach zakończył się remisem 2:2, ale w dogrywce to właśnie goście okazali się lepszą drużyną i wygrali 4:2. Dwie bramki strzelił Jarosław Pawelec, a po jednym trafieniu zaliczyli Wojciech Francuz i Marek Powiecko. Natomiast rezerwy Polonii Marklowice, goszczące na własnym stadionie drużynę Młodej Ekstraklasy Odry Wodzisław, przegrały aż 0:4.

LKS Skrbeńsko – Jastrzębie II

Prawdziwą huśtawkę nastrojów przeżyli sympatycy piłki nożnej zgromadzeni na meczu LKS-u Skrbeńsko z rezerwami GKS-u Jastrzębie. Do kolejnej rundy rozgrywek awansowała drużyna LKS Skrbeńsko. Pierwszą połowę drużyna Skrbeńska wygrała 2:0 po bramkach Pawła Maciorowskiego i Krzysztofa Skórasia (z rzutu karnego po zagraniu ręką w polu karnym kapitana gości, za co otrzymał czerwoną kartkę i do końca meczu GKS grał w 10-tkę). Nie upłynął jeszcze pierwszy kwadrans drugiej połowy, a goście dwiema akcjami zdołali wyrównać na 2:2 i mecz rozpoczął się na nowo. Końcowe minuty należały jednak do piłkarzy gospodarzy, którzy trzy razy trafili do siatki GKS-u. Pierwszy raz uczynił to Tadeusz Kostka, potem Damian Cholewa, a w doliczonym czasie gry na 5:2 podwyższył Robert Smołka.

Gwiazda Skrzyszów – Polonia Łaziska

Do kolejnej rundy zakwalifikowali się także piłkarze Gwiazdy Skrzyszów, którzy wygrali na wyjeździe z Polonią Łaziska 4:3. Skrzyszowska Gwiazda przegrywała w I połowie 1:3. Podopieczni Marka Cudnowskiego  wzięli się jednak do odrabiania strat i to właśnie oni zagrają w III rundzie. Receptą na bolączki Gwiazdy okazał się Kamil Jackowski, który strzelił trzy bramki, a jedną dołożył Wojciech Oślizło.

II runda Pucharu Polski Podokręg Rybnik

LKS Orzeł Jankowice – LKS Forteca Świerklany 1:6, GKS Pierwszy Chwałowice – KS Górnik Radlin 2:1, TKKF Jedność Grabownia – LKS Płomień Ochojec 0:4, LKS Borowik Szczejkowice – LKS Bełk 1:4, LKS Orzeł Palowice – KS Piast Leszczyny 4:5 (po dogrywce), KS Górnik Czerwionka – LKS Naprzód Zawada 0:2, LKS Unia Książenice – LKS Jedność Jejkowice 5:2, KS 27 Gołkowice – KS Polonia Marklowice 2:4 (po dogrywce), LKS Skrbeńsko – GKS II Jastrzębie 5:2, LKS Polonia Łaziska – LKS Gwiazda Skrzyszów 3:4, KS Polonia II Marklowice – MKS Odra II Wodzisław 0:4, LKS Polonia Niewiadom - KS Płomień Połomia 0:2, KS Rozwój Rydułtowy – KS Rymer Rybnik 1:6, KS Naprzód Rydułtowy – LKS Start Mszana 0:2, KS Sygnały Gotartowice – KS Żory 4:2.

Trzecia runda będzie rozegrana 26 września o 16.00. Zagrają: LKS Forteca Świerklany – KS Energetyk-ROW Rybnik, GKS Pierwszy Chwałowice – LKS Płomień Ochojec, KS Piast Leszczyny – LKS Bełk, LKS Unia Książenice - LKS Naprzód Zawada, LKS Skrbeńsko – KS Polonia Marklowice, LKS Gwiazda Skrzyszów – MKS Odra II Wodzisław, KS Płomień Połomia - KS Rymer Rybnik, KS Sygnały Gotartowice – LKS Start Mszana.