Numer: 32 (394) Data wydania: 07.08.07

Walka o puchar rozpoczęta

W minioną niedzielę rozegrano pierwszą rundę Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik.

Najbardziej rozstrzelała się drużyna LKS-u Skrbeńsko, która w meczu z Wichrem Wilchwy w Wodzisławiu wygrała aż 6:0. Pierwsza bramka padła dopiero po dwóch kwadransach gry, kiedy do bramki Wichra główką trafił Krzysztof Skóraś po dośrodkowaniu młodego, bo dopiero 18-letniego obrońcy Damiana Janeckiego, który w tym roku wzmocnił szeregi klubu ze Skrbeńska. Na kolejne celne trafienia nie trzeba było długo czekać. Już 4 minuty później do siatki Wichra trafił Roman Czyż. Po przerwie strzelanie rozpoczął Krzysztof Łaciok, w 72 minucie meczu drugi raz trafił Skóraś, a w końcówce dwie bramki dołożył Jarosław Cyroń.

Równie dobrze rozstrzelała się drużyna Naprzodu Rydułtowy, która w sąsiednim Łukowie wygrała aż 4:0. Dwie bramki strzelił Krzysztof Śleziak, a po jednej dołożyli Tomasz Wolski i Tomasz Kosteczko. Druga rydułtowska drużyna – Rozwój Rydułtowy – wygrała na własnym boisku z zespołem TKKF Zuch Orzepowice wynikiem 6:5 i także zagra w dalszej fazie rozgrywek.

Do kolejnej rundy rozgrywek awansował także KS 27 Gołkowice, który na własnym boisku wygrał z drużyną Granicy Ruptawa 2:1. Pierwsze minuty spotkania to przewaga gospodarzy, którzy raz za razem zjawiali się na przedpolu gości, ale to piłkarze z Ruptawy pierwsi strzelili bramkę. W 20 minucie znakomitym strzałem z ok 20 metrów z rzutu wolnego popisał się Józef Cieńciała. Radość gości nie trwała jednak długo. 10 minut później wyrównał Witold Wawrzyniak. Najlepszą okazję do strzelenia bramki w pierwszej połowie zmarnował Szymon Lajda, który w 37 minucie nie strzelił rzutu karnego. Co się odwlecze to nie uciecze. Prawidłowość tego powiedzenia potwierdził w 68 minucie meczu Bogdan Lubszczyk, który ustalił wynik meczu na 2:1.

Awans do kolejnej rundy wywalczyły także rezerwy Polonii Marklowice, które po golu Wojciecha Stolarskiego w ostatnich minutach meczu wygrały 1:0 z Interem Krostoszowice.

Ostatnia z drużyn reprezentujących powiat wodzisławski w tych rozgrywkach – Polonia Łaziska – wygrała w Bziu z tamtejszym LKS-em dopiero po serii rzutów karnych.

Kolejna runda rozgrywek Pucharu Polski odbędzie się 29 sierpnia o godzinie 17.00.