Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 31 (393) Data wydania: 31.07.07

Zmiennicy ratują Odrę

Jeszcze w 87 minucie Odra przegrywała z ŁKS-em 2:0. Meczu jednak nie przegrała.

Dla wodzisławskiej Odry pierwszy mecz sezonu 2007/2008 rozpoczął się fatalnie. Już w 10 minucie po zagapieniu się naszych obrońców piłkę w pole karne centruje Robert Szczot, tam uderza Łukasz Madej i po rykoszecie piłka wpada do siatki. Wodzisławianie rzucili się do odrabiania strat, nawet dwa razy umieścili piłkę w siatce ŁKS-u, ale w obu przypadkach arbitrzy słusznie dopatrzyli się pozycji spalonych. Pierwsza połowa zakończyła się zatem jednobramkową stratą gospodarzy, którzy po wybiegnięciu na murawę w drugiej połowie kompletnie opadli z sił. Mnożyły się niecelne podania, niepotrzebne zwalnianie konstruowanych akcji, straty piłki po łatwych błędach. Łodzianie starali się to wykorzystać. Sporym zagrożeniem dla wodzisławskiej defensywy był duet Robert Madej - Mieczysław Sikora, który raz po raz zjawiał się na przedpolu Odry i stwarzał zagrożenie przed bramką Pilarza.

Rozbijali się o obrońców

Wodzisławianie nie pozostawali dłużni. Również konstruowali akcje ofensywne. Każda z nich rozbijała się jednak o silny i wysoki mur łódzkiej defensywy, której głównym filarem był kadrowicz Tomasz Kłos. Łodzianie poszukali szczęścia w kontrach i jedna z nich w 58 minucie gry doprowadziła do podwyższenia przewagi. Na lewej stronie boiska piłkę od Roberta Madeja otrzymał Robert Szczot, przebiegł z nią bezkarnie parędziesiąt metrów, minął Bartosza Hinca i mając przed sobą jedynie Pilarza skierował piłkę do siatki między jego nogami. 4 minuty później trener Odry Mariusz Kuras rozpoczął zmiany w drużynie i postawił wszystko na jedną kartę.

Nos trenerski nie zawiódł

W miejsce Jakuba Grzegorzewskiego wszedł Bartosz Iwan, a Dariusza Dudka zastąpił Bartłomiej Socha i w drużynie Odry było już trzech napastników. I kiedy z trybun wodzisławskiego stadionu zaczęli odchodzić pierwsi kibice, na boisku rozpoczęło się prawdziwe strzelanie. W 87 minucie wprowadzony w drugiej połowie do gry Jakub Biskup podaje do Bartosza Iwana, ten ładnym strzałem z kilkunastu metrów umieszcza futbolówkę w siatce. Po rozpoczęciu gry wodzisławianie znowu przejmują piłkę. Tym razem Bartosz Iwan wciela się w rolę dośrodkowującego, piłka mija obrońców ŁKS-u i niezwykle efektywnym strzałem z przewrotki Bartłomiej Socha umieszcza ją w siatce Wyparły. Prawie trzytysięczna publiczność wpadła w euforię, ludzie nie dowierzali własnym oczom obserwując to, co działo się na boisku. Odra, która jeszcze trzy minuty wcześniej przegrywała 0:2 teraz remisuje 2:2, ratuje jeden punkt na własnym stadionie.

Komentarze

Bartłomiej Socha - Bardzo się cieszę z tej bramki. Nie było mnie w Wodzisławiu trzy i pół roku. Kibice różnie o mnie mówili. Teraz nabrałem sporo doświadczenia i to widać na boisku. Postawiliśmy wszystko na jedną kartę, trener miał dobrego nosa do zmian. Nic innego nam nie pozostało jak rzucić się do odrabiania strat.
Wojciech Borecki - trener ŁKS: Po meczu, przed którym remis by nas satysfakcjonował czuję teraz wielki niedosyt. Prowadząc 2:0 do 85 minuty i ostatecznie remisując to inaczej nie można tego ocenić. 

Mariusz Kuras - trener Odry: Wróciliśmy z dalekiej podróży. Chwała chłopakom, że grali do końca. Mój debiut z zespołem był bardzo przeciętny, bo skończyło się tylko na jednym punkcie. Przed meczem obiecywałem sobie wiele, jednak trzeba dzisiaj, nawet po przeciętnym meczu, cieszyć się z jednego punktu. Wolałbym nie trafiać ze zmianami, chciałbym żeby wynik kształtował się inaczej. Brawa dla tych zawodników, którzy weszli w drugiej połowie.

Marcin Macha