Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 3 (363) Data wydania: 16.01.07

Superbabcia - Supernagrody

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was – czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można przesyłając sms-y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 23 stycznia. A nagrody? Oczywiście super – wykwintny obiad w klubie Stodoła dla Superbabci i jej rodziny – zabawki edukacyjne ufundowane przez firmę Marko dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca – kurs języka angielskiego w szkole Helen Doron dla przedszkolaka, który zwycięży.

Wyślij SMS na numer 7101 odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej
(odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NWD imię i nazwisko przedszkolaka.
Konkurs trwa do 20 stycznia. Koszt SMS-a: 1 zł, 1,22 zł z VAT.

Adam Antończyk - Przedszkole w Rogowie
Babcia Józia jest bardzo dobra. Jak mam np. dziurawą bluzkę albo spodnie to zawsze mi zaszyje. Babcia lubi mi kupować kinder niespodziankę. Jak mam ochotę to soczek też dostanę. Babcia Józia lubi myć okna, zmieniać firany i prasować. Ma na głowie całą połowę swojego domu. Lubię jak opowiada mi bajki, choć częściej to jednak dziadek to robi.

Dawid Białek - Przedszkole w Skrzyszowie
Moja ukochana babcia mieszka razem ze mną. Jakoś mi wypadło z głowy jej imię. Nie szkodzi i tak jest najlepsza i tylko moja. Babcia gotuje dla mnie pyszne obiadki. Ja najbardziej lubię takie małe okrągłe białe kluseczki. Jak czegoś nie umiem, gdzieś włożyć to mi pomaga. Inne rzeczy też mi pomaga zrobić.

Debora Kacała - Przedszkole w Rogowie
Moja babcia ma na imię Józia. Włosy to ma takie bladoczerwone i kręcone. Jest raczej niska i często mi powtarza: „Nie pyskuj, bo będziesz taka mała jak ja”. Babcia gotuje przepyszne obiadki. Zawsze wszystko zjadam takie jest dobre. Babcia Józia jest kochana. Opiekuje się moją młodszą siostrą jak rodzice są w pracy. Bardzo lubi czytać książki, ale musi mieć do tego okulary. Chodzimy razem na spacery i jest fajnie.

Dominik Grzegoszczyk - Przedszkole w Skrzyszowie
Babcia Ania mieszka w Skrzyszowie. Kupuje mi różne słodycze, a latem lody. U babci są ule. I ona razem z dziadkiem nauczyła mnie jak wybierać miód. Teraz sam umiem to robić i wcale się nie boję, że mnie jakaś pszczoła użądli. Babcia jest bardzo dobra. Czyta mi bajeczki albo opowiada różne historie jak nie potrafię zasnąć.

Julia Moczała - Przedszkole w Skrzyszowie
Babcia Alicja ma brązowe włosy i kręci je na klinki. Pomaga mi sprzątać mój pokój jak nabałaganię. Lubię się z nią bawić lalkami. Jak jest ładna pogoda to chodzimy na spacery. Ale najbardziej to lubię jak zabiera mnie do moich kuzynek do Moszczenicy. Kupuje mi różne prezenty, więc chyba mnie kocha.

Kacper Blanik - Przedszkole w Turzy Śl.
Babcia Maryla mieszka w Turzy razem ze mną i moimi rodzicami. Jest bardzo wesoła. Ona mnie bardzo kocha, bo jestem dla niej dobry. Uczy mnie czytać i pisać. Lubię bawić się z nią w chowanego. Mam taką tajemną skrytkę, ale nie powiem, gdzie ona jest. Przed snem babcia czyta mi bajki. Najbardziej lubię Kubusia Puchatka.

Kamil Warzeszka - Przedszkole w Olzie
Kocham babcię Marysię, bo często nas pilnuje, pomagam jej robić obiad i daje mi za to czekoladkę. Pomagam jej robić zupę. Najczęściej gotujemy zupę nudlową, ja ją najbardziej lubię. Babcia się ze mną bawi, gra ze mną w karty a niekiedy w szachy. Babcia pracuje też w ogródku, ma kury i kaczki, które karmimy. Babcia karmi kaczki a ja kury. Babcia najbardziej lubi pracować w ogródku i pić kawę.

Krzysiu Siedlaczek - Przedszkole w Rogowie
Babcia Zosia mieszka w Wodzisławiu. Jest bardzo śmieszna. Ciągle opowiada kawały, które przeczyta w gazetach. Babcia jest miła, bo zabiera mnie na plac zabaw, który jest obok jej bloku. Fajnie jest też jak opowiada mi różne historie. Lubię z nią piec świąteczne ciasteczka. Babcia lubi taki jeden serial w telewizji pt. Moda sukces. Jak go ogląda to trzeba być cicho.

Patrycja Reclik - Przedszkole w Olzie
Kocham babcię Marysię za to, że jest dobra. Babcia opiekuje się mną i moimi kuzynami. Niekiedy z babcią oglądamy bajki i bawimy się w mamę i tatę. Babcia pracowała niedawno w kwiaciarni a teraz jest na emeryturze. Babcia plecie wianki z kwiatów i przynosi je do przedszkola na biesiadę śląską do strojów śląskich. Najbardziej lubię placki z dżemem, które babcia robi. Niekiedy pomaga nam w różnych rzeczach.

Radek Urbańczyk - Przedszkole w Turzy Śl.
Babcia Marysia mieszka niedaleko mnie. Kocha mnie bardzo i pewnie dlatego kupuje mi różne rzeczy. Przed świętami pomagałem jej piec ciasteczka. To fajna zabawa. Zwłaszcza ozdabianie. My z babcią to dajemy na nie taki kolorowy lukier i posypkę. Zauważyłem, że babcia to bardzo lubi być ze mną.

Roksana Warzeszka - Przedszkole w Olzie
Kocham babcię Anię za to, że ze mną piecze ciasteczka, daje mi cukierki, że mogę z nią gotować obiad. Gotujemy razem zupę i ziemniaki. Najlepsza jest zupa grochowa. Pieczemy też ciasteczka z dżemem i czekoladą. Babcia mieszka razem z nami. Bawi się ze mną, najczęściej bawimy się lalkami Barbie. Babcia najbardziej lubi się z nami bawić, jest dobra i kochana.

Wiktoria Szkatuła - Przedszkole w Turzy Śl.
Moja babcia ma na imię Ania, ale mówią na nią Anulka. Mieszka razem z nami, tylko trochę niżej. Ma czarne, krótkie włosy, które sobie kręci. A jak była kolęda u nas niedawno to jej się takie gniazdko we włosach zrobiło i mama powiedziała babci, że ptaszki mogłyby w nim mieszkać. Babcia jest bardzo troskliwa. Gotuje obiady dla całej naszej rodziny, ale ja jej pomagam. Kocha mnie bardzo, bo jestem jej wnuczką.

Jaś Matuszek - Przedszkole w Nieboczowach
Kocham babcię Halinę za to, że się ze mną bawi. Bawimy się w chowanego i berka. Jak się schowam to mnie pół godziny szuka. Bawimy się też w scrabble albo układamy puzzle. Babcia mieszka po drugiej stronie ulicy i nas odwiedza. Czasami chodzimy do niej na obiad. Babcia piecze mi ciasto, najlepsze jest z jabłkami i jagodami. Robi też fajny sernik. Bawi się też z moim bratem.

Kacper Kubica - Przedszkole w Gołkowicach
Kocham babcię Helę za to, że mnie wozi do przedszkola i się ze mną bawi. Najczęściej bawimy się w ciuciubabkę. Babcia mieszka w domu obok i często nas odwiedza. Kiedyś pracowała, ale nie wiem co robiła. Teraz sprząta, gotuje dla nas obiady. Najbardziej lubię jak robi frytki. Chodzę z nią na spacery.

Karolina Soja - Przedszkole w Bukowie
Kocham bardzo babcię Martę, bo jest dla mnie dobra i mi wszystko kupuje. Babcia kupuje mi cukierki i słodycze, pilnuje mnie, gdy mama wychodzi. Mieszka obok nas. Chodzę do niej  albo ona przychodzi do nas. Babcia gotuje zupki, które bardzo lubię. Najbardziej lubię rosół i pomidorową. Bardzo lubię też placki z jabłkami, które babcia robi. Daje mi też pieniążki na słodycze.

Małgosia Mendrela - Przedszkole w Gołkowicach
Kocham babcię Anielę, bo mnie uczy liczyć. Umiem już policzyć więcej niż do tysiąca. Uczy mnie też pisać i czytać. Jak jadę z babcią do sklepu to mi kupuje to co chcę – słodycze i czekolady. Babcia gotuje obiady dla całej rodziny. Najbardziej lubię jak ugotuje kluski. Babcia sprząta w domu a ja jej w tym pomagam. Bawimy się razem, najczęściej w chowanego.

Marta Strojny - Przedszkole w Bukowie
Kocham babcię Tylkę, bo się mną opiekuje i mnie mocno kocha. Czasami przyprowadza mnie do przedszkola. Babcia gotuje często obiady, najlepiej smakuje mi zupa pomidorowa i ogórkowa. Piecze też ciasta – lubię ciasto z bitą śmietaną, które babcia robi. Babcia też mi szyje – czasami jakąś spódnicę i bluzkę dla lalki i dla mnie ubrania.

Martyna Malcharczyk - Przedszkole w Bukowie
Kocham babcię Elę, bo każdego dnia mnie wozi do przedszkola. Babcia gotuje dobre obiady. Najbardziej lubię kluski, które gotuje. Piecze też ciasto z truskawkami, które jest pyszne. Babcia mieszka z nami w tym samym domu na dole. Jak do niej przyjdę to się bawimy z bratem w berka i myszkę Miki.

Paulina Rudol - Przedszkole w Gołkowicach
Kocham moją babcię Anię za to, że mnie wozi do przedszkola samochodem, kupuje mi słodycze, i bawi się ze mną w chowanego. Babcia kiedyś pracowała, ale teraz jest już na emeryturze. Zajmuje się w domu gospodarstwem, gotuje obiady, kluski i ziemniaki. Najlepszy jest kotlet od babci. Jest fajna, bo kupuje mi słodycze.

Tomek Błaszczok - Przedszkole w Nieboczowach
Kocham swoją babcię Felcię za to, ze mnie lubi. Ja też ją lubię. Babcia mieszka razem z nami w domu, często chodzę do niej na dół i się z nią bawię. Bawimy się samochodzikami, torami i innymi zabawkami. Latem babcia pracuje z zagródce – ryje i sadzi. Sprząta w domu i gotuje. Najlepiej lubię zupę nudlową, którą gotuje babcia. Piecze też ciasto a najlepszy jest sernik.

Wioletta Ochwat - Przedszkole w Nieboczowach
Kocham babcię Genowefę za to, że mi gotuje dobre obiady, że się ze mną bawi, że odprowadza mnie do przedszkola. Najczęściej bawimy się w chowanego, ja się chowam, bo babcia nie ma kaj. Babcia piecze placki z kartofli, które są najlepsze. Robi je dla mnie i mi smakują. Robi też frytki. Babcia pracuje w ogródku, sadzi sobie kwiatki.