Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 2 (362) Data wydania: 09.01.07

Superbabcia - Supernagrody

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was – czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można przesyłając sms-y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 17 stycznia. A nagrody? Oczywiście super – wykwintny obiad w klubie Stodoła dla Superbabci i jej rodziny – zabawki edukacyjne ufundowane przez firmę Marko dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca – kurs języka angielskiego w szkole Helen Doron dla przedszkolaka, który zwycięży.

Wyślij SMS na numer 7101 odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NWD imię i nazwisko przedszkolaka. Konkurs trwa do 16 stycznia. Koszt SMS-a: 1 zł, 1,22 zł z VAT.

Aneta Folwarczny - Przedszkole nr 9 w Wodzisławiu
Moja babcia ma na imię Anna. Mieszka w Skrzyszowie. Jest miła i uprzejma. Lubi oglądać seriale zwłaszcza Modę na sukces. No i na pewno mnie kocha. Przytula mnie przecież często i kupuje słodycze. W domu, babci pilnuje taki piesek. Nie jest duży, ale na pewno by ją obronił. Nazywa się Pimpek. Ostatnio jak byłam u niej przez tydzień to razem robiłyśmy posiłki.

Bartek Kłosok - Przedszkole w Łaziskach
Kocham babcię Ulę za to, że mi kupuje motor i autka do zabawy. Babcia się ze mną też bawi autkami. Chodzi ze mną na spacery. Mieszka razem z nami w jednym domu. Sprząta i robi obiady. Gotuje zupę pomidorową i makaron, frytki też babcia robi. Czasami babcia zabiera mnie z przedszkola.

Błażej Rduch - Przedszkole nr 9 w Wodzisławiu
Moja babcia mieszka razem ze mną. Ma na imię Gabrysia. Pomaga mamie w domowych obowiązkach. Jest niska i ma włosy takie mocny blond, krótkie, ale kolor oczu to zapomniałem. Babcia gotuje u nas w domu. Ja to najbardziej lubię jej zupę pomidorową i ogórkową. Nikt takiej nie potrafi zrobić. Jak byłem mniejszy to babcia opowiadała mi bajeczki.

Magda Macura - Przedszkole w Łaziskach
Kocham babcię Marysię, bo daje mi czasami pieniążki, a także obiad jak do niej przyjdę. Gotuje najlepiej zupę pomidorową. Babcia się ze mną bawi, daje mi zabawki. Nauczyła mnie piosenki „Kukułeczka w ciemnym lesie” i razem ją śpiewamy. Babcia ma brązowe oczy i ubiera się zawsze w fartuch. Jeździ na cmentarz odwiedzać dziadka i zapala znicze.

Marta Jurczyk - Przedszkole w Czyżowicach
Kocham babcię, bo śpiewa mi czasami bajki, a czasami puszcza wideo. Gotuje mi obiadki, kupuje coś – najczęściej słodycze. Bawię się z nią, układamy razem puzzle. Babcia Halina kupuje mi czasami książeczki z bajkami. Czasami też odbiera mnie z przedszkola i zostaje z nami w domu. Najbardziej lubię jak ugotuje spaghetti.

Patrycja Potysz - Przedszkole nr 9 w Wodzisławiu
Babcia Hela mieszka w Gołkowicach. Ma krótkie włosy i nosi fioletowy fartuch. Często ją odwiedzamy. Chyba nas kocha, bo dostajemy od niej różne smakołyki. Babcia piecze najpyszniejsze babki dla nas. To dobra osoba. Lubi chodzić do kościoła i często ogląda go w telewizji. Lubię jej pomagać przy różnych rzeczach, ale ona za bardzo tego nie chce.

Rafał Kubica - Przedszkole nr 8 w Wodzisławiu
Moja babcia ma na imię Salomea. Nosi okulary i ma brązowe krótkie włosy. Mieszka w Wodzisławiu na blokach. Teraz jak mam już sześć lat to się tak często nie spotykamy. Babcia jest dobra i fajna. Kupuje mi autka i inne zabawki. Jak musi to i obiad dla mnie zrobi. Bardzo lubię jak opowiada mi bajki. Czasem i w karty zagramy. Ale nie zawsze z nią wygrywam.

Sonia Brawańska - Przedszkole nr 8 w Wodzisławiu
Babcia Ania mieszka w Istebnej. To jest w górach. Ostatnio u niej byłam, ale nie mogłam jeździć na sankach, bo byłam chora. Babcia lubi gotować i sprzątać. Najsmaczniejsze to chyba robi kanapki z jajkiem. Lubię z nią i dziadkiem chodzić na spacery. Babcia Ania nauczyła mnie różnych piosenek. Kiedyś pracowała w szkole, ale była tylko dyrektorką.

Tomek Szołucha - Przedszkole w Łaziskach
Najbardziej babcię kocham, że mi pomaga, daje pieniążki, niekiedy pozwala się pobawić i pojeździć na rowerku. Babcia Aniela chodzi ze mną na spacery. Jak mama jest w pracy i taty też nie ma to przychodzi do mnie. Bardzo lubię zupę z makaronem i grzybową, które babcia gotuje. Babcia bawi się ze mną klockami, ma białe włosy i jest duża.

Wiktoria Jureczko - Przedszkole nr 8 w Wodzisławiu
Babcia Stefka mieszka w takim kamykowym domku niedaleko przedszkola. Ze dwa zakręty trzeba iść do niej. Ciągle jeszcze pracuje. Zajmuje się sprzątaniem i opieką nad moją siostrą Natalią. Jest dla mnie bardzo dobra, bo nawet w moim pokoju czasem robi porządki. Lubię z nią rysować i bawić się w sklep.

Wiktoria Wydra - Przedszkole w Czyżowicach
Kocham moją babcię Ankę za to, że lubi mi robić niespodzianki. Kupuje słodycze i wsadza je do worka. Bawi się ze mną, najczęściej układamy klocki i budujemy. Babcia lubi mi włączać bajki w telewizorze. Opowiada mi też bajki. Babcia jest fajna. Pracuje w domu, gotuje, odbiera mnie czasem z przedszkola, gdy rodzice gdzieś wyjeżdżają. Lubię bardzo się z nią bawić.

Wojtek Pawlica - Przedszkole w Czyżowicach
Kocham babcię Małgosię, bo daje mi na Nowy Rok pieniążki. Zaprasza nas zawsze na urodziny i Wigilię. Kocham ją bo jest piękna. Babcia daje mi guziki, którymi się bawię tak na niby w Jasia i Małgosię i Babę Jagę. Babcia mieszka na dole. Jak nas zaprasza na urodziny to gotuje kluski, kapustę, sałatki, galaretkę z mięsem i marchewką, cukierki i ciasto.