Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 1 (361) Data wydania: 02.01.07

Superbabcia - Supernagrody

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was - czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można przesyłając sms-y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 17 stycznia. A nagrody? Oczywiście super - wykwintny obiad w klubie Stodoła dla Superbabci i jej rodziny - zabawki edukacyjne ufundowane przez firmę Marko dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca - kurs języka angielskiego w szkole Helen Doron dla przedszkolaka, który zwycięży.

Wyślij SMS na numer 7101 odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NWD imię i nazwisko przedszkolaka. Konkurs trwa do 16 stycznia. Koszt SMS-a: 1 zł, 1,22 zł z VAT.

Adaś Kochut - PP nr 18 Wodzisław
Babcia Emilia Przywarowa mieszka w Wodzisławiu. Często ją odwiedzam i gramy sobie w szachy. Ale to nie ona mnie tego nauczyła, chyba sam wiedziałem jak w to grać. Babcia jest wesoła i uśmiechnięta. Lubi robić prezenty. Kiedyś dostałem takie gumowe rybki do kąpieli, które dźwięczały. Szkoda, ze nie smaży placków ziemniaczanych tak często jak mama

Andżelika Stankiewicz - Oddział Przedszkolny przy SP 2  w Gorzycach
Kocham babcię Jasię za to, że mam u niej psy i króliki. Jak ją odwiedzamy to się bawię z psem Przybyszem. Babcia dla nas gotuje ,a jak mamy nie ma to u niej śpię. Najlepiej lubię jak babcia ugotuje zupę, bo mogę się wtedy kłócić z dziadkiem o kości – kto je ogryzie. Dziadek hoduje króliki.

Bartosz Marek - PP nr 13 Wodzisław
Babcia Ania mieszka tak jak ja w Kokoszycach. Często mnie odwiedza i przynosi różne smakołyki. Nawet mojego psa nakarmi czasami jak mnie nie ma w domu. Myślę, że babcia to lubi sprzątać, odkurzać i myć talerze, bo często to robi. Lubię jak robi kluski na parze. Są najpyszniejsze.

Ewa Nielaba - Oddział Przedszkolny przy SP 2  w Gorzycach
Kocham babcię Wandzię, bo mi robi zupki zmiksowane. Daje się tam marchewkę i potem miksuje. Niekiedy babcia gra ze mną w szachy – czasem wygrywa babcia a czasem ja. Babcia mieszka z nami w jednym domu. Gotuje obiady – lubię ryż z jabłkami i rosół. Piecze też ciasta – najlepsze jest z galaretką. Jak jest lato, to pozwala mi iść na truskawki do ogrodu.

Klaudia Reguła - Oddział Przedszkolny przy SP 2  w Gorzycach
Kocham babcię Halinę za to, że mi robi dobre obiady. Najlepiej robi kotlet, ziemniaki i surówki, niekiedy daje mi kompot. Najbardziej lubię kluski, kapustę i kompot. Babcia chodzi ze mną na spacery, chodzimy na ścieżkę z krzyżem i zaglądamy. Babcia pomaga mi zbierać ciuchy i sprząta. Mieszka razem z nami. Babcia jest fajna.

Kuba Szałyga - PP nr 18 Wodzisław
Moja babcia ma na imię Kazia. Ma rude, czasem kręcone włosy. Jak chce mieć loki to włosy nawija na takie kółeczka. Babcia mieszka w tym samym bloku co ja, tylko piętro wyżej, więc się często widujemy. Kocham ją bardzo, bo mnie odbiera z przedszkola i bajki nagrywa. Lubię jej pomagać przy pieczeniu ciasteczek.

Martyna Holeczek - PP nr 18 Wodzisław
Babcia Jadzia mieszka w Wodzisławiu bardzo blisko mnie. Jest dla mnie czuła i troskliwa. Zajmuje się mną jak tata, kiedy tata jest w pracy. Pomaga mi sprzątać pokój jak moja siostra nabałagani. Kiedyś pracowała w szkole. Była panią dyrektor i miała tam syna, więc tata musiał bardzo na wszystko uważać.

Sara Salam - PP nr 13 Wodzisław
Babcia Zosia mieszka w Jastrzębiu. Przyjeżdża do mnie zawsze w piątek. Ma żółte proste włosy. Bardzo lubi żartować. Często opowiadamy sobie kawały. Lubię jej robić różne psikusy. Teraz to babcia jest już cały czas w domu. Ale kiedyś pracowała w szpitalu. Rozdawała tam jakieś gazetki.

Zuzia Pisula - PP nr 13 Wodzisław
Babcia Zosia musi mnie bardzo lubić. Przynosi zawsze różne ciasta, które sama piecze. Lubię do niej chodzić do kiosku. Ona tam pracuje. Sprzedaje gazety, płyny i inne takie proszki. Niekiedy to ma dla mnie nawet darmowe płyty z tych gazet. Babcia jest dla nas bardzo dobra, bo dzieli się różnymi rzeczami.

Edyta Stabla - Przedszkole w Gorzyczkach
Moją babcię Marysię kocham, bo jest dobra. Mieszka w Rogowie i często ją odwiedzamy. Razem z siostrą jeździmy do niej na wakacje. Mieszkamy u babci latem a ona się nami opiekuje, bawi się z nami i chodzi na spacery. Babcia gotuje nam obiady a ja najbardziej lubię rosół. Kiedyś pracowała, ale nie wiem gdzie. Teraz jest na emeryturze i pracuje w ogródku.

Julia Wieczorek - Przedszkole w Gorzyczkach
Babcia Marysia mieszka z nami w Uchylsku, kocham ją, bo mi robi pyszne obiady. Najlepiej lubię zupę ogórkową. Piecze też dobre ciasto, ja najbardziej lubię ciasto z jabłkami. Babcia się ze mną bawi w chowanego i różne inne zabawy. Kiedyś pracowała, teraz mieszka z nami, gotuje i sprząta. Jest niska i ma siwe włosy.

Kuba Piprek - Przedszkole w Gorzyczkach
Babcię Marysię kocham, bo jest miła i fajna. Mieszka w Gorzyczkach, często do niej chodzę i bawię się z nią. Bawimy się autkami. Czasem też w inne zabawy. Babcia gotuje fajny rosół i piecze dobre ciasto. Często babcię odwiedzamy. Ma brązowe włosy. Kupuje mi słodycze i serki.

Martyna Gaweł - PP w Lubomi
Kocham babcię, bo spełnia moje życzenia. Babcia gotuje, sprząta i myje okna. Mieszka z nami w jednym domu a ja do niej przychodzę. Moja babcia pracowała w szkole, uczyła dzieci czytania i pisania. Najbardziej lubię jak ugotuje mi kaszkę, ale dla dużych dzieci. Lubię też zupę pomidorową i mleczną  i kluski na parze, które gotuje. Moja babcia nazywa się Renata.

Marcel Wawerka - PP 14 Wodzisław
Babcię Zenobię kocham bardzo, bo jest dla mnie dobra. Ona już jest bardzo duża, ma 83 lata. Ma białe włosy. Często ją przytulam i całuję. Raczej się sam bawię, a ona tylko mnie pilnuje. Lubię moje zabawki. Część też dostałem od niej i od rodziców. Są bardzo fajne. Babcia jest najlepszą babcią na świecie. W nocy zawsze mnie uśpi.

Martyna Jachimowicz - PP nr 16 Wodzisław
Babcia Zosia mieszka razem z nami. Jest kochana. Zabiera mnie do Mc Donald’sa. A wieczorem przychodzi do mojego łóżeczka, przytula mnie i opowiada bajki. Babcia pracuje w straży pożarnej. Jest tam księgową. Nauczyła mnie liczyć na kalkulatorze. Lubi oglądać filmy np. „M jak miłość” i taki program „Grasz czy nie grasz”.

Natalia Galecka - PP 19 Wodzisław
Babcia Marysia mieszka razem ze mną. Bardzo mocno ją kocham. Dba o mnie i o moją siostrę. Obiera nam różne owoce, bo tam jest dużo witaminek. Umie ugotować pyszny rosół z makaronem, ale ona woli jeść kapustę z ziemniakami i mięsem. Jak babcia idzie do kościoła to się stroi.

Ola Dujović - PP 19 Wodzisław
Moja babcia ma na imię Henia. Kupuje mi różne książeczki i zabawki. Jest miła i lubi się ze mną bawić. Nauczyła mnie literek i jak prowadzić psa na smyczy. Pomagam jej robić ciasto, mieszam je w takiej misce. Pracuje w swoim domu. Sprząta tam i gotuje. Lubi robić niespodzianki.

Oliwia Hasior - PP 6 Wodzisław
Ja kocham moją babcię Krysię, bo ona kocha dziadka Adama i mnie. Ja raczej się z nią nie bawię, ale jej pomagam. Na święta na przykład pieczemy ciasteczka i serduszka. Ma czarne włosy krótkie i ma długą sukienkę. Często ze mną rozmawia na różne tematy. O wszystkim sobie pogadamy czasem. Teraz na święta było super. 

Oliwia Węgrzyk - PP 12 Wodzisław
Babcia się ze mną bawi. Ma na imię Hela i gra ze mną w karty. Jak do niej przychodzę z przedszkola to dostaję cukierki. Ona ma czarne włosy i chodzi często w fartuszku. Na święta śpiewamy razem kolędy. Babcia też coś fajnego robi w kuchni. Ja jeszcze tak nie potrafię jak ona, ale się nauczę jak będę starsza.

Paulina Urbaniec - PP w Lubomi
Kocham babcię, bo mi zawsze robi włosy i gotuje obiad. Ubiera mnie i jeździ ze mną rowerem. Jeździmy razem do sklepu, do mojej koleżanki i do koleżanki babci. Moja babcia nazywa się Helenka i jest dobra. Bawi się ze mną najczęściej zabawkami z papieru. Wycinamy razem z papieru księżniczki oraz różne inne rzeczy.

Patryk Żydek - PP 12 Wodzisław
Moją babcię bardzo kocham i już. Ona mi dała cały taki duży słoik wafelków i dała mi też 60 złotych. Babcia wzięła mnie też na noc do siebie jak byłem chory i się mną opiekowała. Najbardziej lubię z nią robić różne rzeczy w kuchni. Chciałbym ciągle robić moją ulubioną zupkę – rosołek. Lubię też inne rzeczy, ale rosołek najbardziej.  

Piotruś Kruszyński - PP 6 Wodzisław
Moja babcia Lodzia jest kochana, bo jest fajna i bawi się ze mną. Teraz nie bardzo się z mną bawi, bo rzadko ją odwiedzam. Jak już z nią jestem to biorę od niej krzyżówkę i rozwiązuję. Zabieram też zabawki i się sam bawię, najczęściej motorami jeżdżę. Ona ma takie czarne włosy i okulary. Robi pyszne obiadki. Mam też kochaną babcię Kordzię.

Roksana Smandek - PP w Lubomi
Kocham babcię, bo spełnia wszystkie moje zachcianki. Pozwala mi patrzeć na bajki i wychodzić na dwór, gdzie mogę się bawić. Babcia gotuje obiady a najbardziej lubię jak ugotuje buchty na parze i spaghetti. Babcia Irena jest miła. Pracuje na kolei, ale nie wiem co tam robi.

Szymon Korzeczek - PP 1 Radlin
Ja to po prostu uwielbiam moją babcię Ulę. Ona mieszka razem z nami. Jest bardzo fajna. Nie zawsze ma dla mnie czas, bo pracuje w sklepie przymocowanym do naszego domu. Babcia Ula jest kochana. Jak chcę chleb z nutellą to zawsze mi zrobi. Ona jest taka kochana, że czasem to muszę do niej mówić babulinko. Prawie na wszystko mi pozwala.

Wiktoria Migacz - PP 19 Wodzisław
Babcia Helcia ma złote włosy w loczki i niebieskie oczy. Kupuje mi różne rzeczy, np. gazetki z kucykiem Ponny, bo tam są zabawki. Nauczyła mnie czytać. A ja ją gry na komputerze, bo kiedyś nie umiała i nie mogła wtedy ze mną grać. Zabiera mnie na działkę, a czasem nawet w góry.

Wiktoria Panic - PP 14 Wodzisław
Moja babcia kupuje mi wszystkie zabawki. Często się też ze mną bawi w różne zabawy. Wymyślamy takie tam fiku miku. Ona ma krótkie włosy i ładną buzię. Teraz ona wyjechała do Ameryki i bardzo tęsknię za nią, ale będą święta i ona przyjedzie do mnie. Nie mogę się doczekać. Znowu będziemy razem i choinka będzie.

Zosia Podsiadło - PP 16 Wodzisław
Babcia Marta jest super, bo pożycza moim rodzicom pieniądze. Kupuje nam różne słodkości albo zabiera na hot-dogi lub pizzę. Bardzo lubię się do niej przytulać. Zabiera mnie do Wisły na wycieczki, nawet na dwa tygodnie i to bez rodziców i wtedy nie muszę sprzątać swojego pokoju.

Kinga Cieluszek - Przedszkole w Gorzycach
Kocham babcię za to, że jest. Przyjeżdżam często do niej i jej pomagam. Babcia Marysia najlepiej przygotowuje obiady. Gotuje tak dobrze, że wszystko bardzo lubię. Jak czasem u niej śpię to mi czyta bajki. Jak jedziemy do niej z moim bratem to razem z babcią się z nim bawimy. Babcia jest miła i dobra.

Kinga Widenka - Przedszkole w Gorzycach
Babcię Anielkę kocham, bo często do mnie przyjeżdża, pokocha mnie i przytuli. Pomagam jej w robieniu kolacji, bardzo lubię jej pomagać. Nie robię kanapek, ale podaję do stołu. Babcia jest po prostu fajna. Bierze mnie na kolanka. Kiedyś pracowała na kolei, teraz jest na emeryturze.

Mateusz Siedlaczek - Przedszkole w Gorzycach
Kocham babcię Różę za to, że gotuje dobre obiadki. Babcia mieszka z nami i często sprząta w domu. Czasami jej pomagam. Często chodzę do babci na dół. Jem u niej obiady. Wszystko co babcia ugotuje jest bardzo dobre. Piecze też różne ciasta. Babcia wszystko robi najlepiej.