Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 48 (357) Data wydania: 28.11.06

Kieca świętuje

Już wszystko jasne. 27-latek zostaje prezydentem Wodzisławia, w Radlinie nadal rządzi Barbara Magiera, a w Pszowie i Rydułtowach następuje zmiana warty. Podobnie jest w Gorzycach i Godowie. Swoje funkcje zachowali wójtowie z Mszany, Marklowic i Lubomi.

Wodzisław

Frekwencja – 33,3%
Mieczysław Kieca – 8922 (68,4%)
Adam Krzyżak – 4128 (31,6%)

Mieczysław Kieca
Wynik drugiej tury pokazuje, że przez dwa tygodnie mój elektorat znacznie wzrósł, natomiast mojego kontrkandydata pozostał na mniej więcej tym samym poziomie. Ciężka praca się opłaciła. Pierwsze moje decyzje będą związane z powołaniem zastępców – póki co nazwisk nie mogę podać. Poza tym od wczorajszej sesji Rady Miejskiej (27 listopada – red.) prowadzę negocjacje z radnymi w sprawie większości.

Adam Krzyżak
Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy oddali głos na mnie. Z wyrokami demokracji się nie dyskutuje. Zapewne przyczyną takiego wyniku była niska frekwencja oraz negatywna kampania wyborcza przeciwko mojej osobie. Nie pozostaje mi nic innego jak pogratulować Panu Mieczysławowi Kiecy. Zostawiam mu miasto w dobrej kondycji, ze zrównoważonym budżetem.

Rydułtowy

Frekwencja – 29,3 %
Kornelia Newy – 2853 (55%)
Ryszard Hajduk – 2326 (45%)

Kornelia Newy
Ogromnie się cieszę, że mieszkańcy obdarzyli mnie takim zaufaniem. W niedzielę wieczorem świętowałam razem z moimi najbliższymi ten sukces. Ale po tej euforii przyszedł czas na refleksję. Od czego zacząć. Zdaję sobie bowiem sprawę, że zarządzanie Rydułtowami to ogromna odpowiedzialność. Chciałam także pogratulować wyników mojemu kontrkandydatowi. Liczę, że zgodzi się zostać moim zastępcą. Znamy się od lat, więc powinno nam się razem dobrze współpracować.

Henryk Hajduk
Myślę, że w Rydułtowach zacznie się zupełnie inne zarządzanie. Oczywiście z korzyściami dla mieszkańców. W Radlinie pani Barbara Magiera udowodniła, że kobiety świetnie sobie radzą na takich stanowiskach. Pani Kornelia ma już praktykę w zarządzaniu szkołą, zna problemy Rydułtów. Z pewnością podoła nowym obowiązkom.

Gorzyce

Frekwencja – 41%
Piotr Oślizło – 3646 (57,1%)
Stanisław Sitek – 2735 (42,9%)

Piotr Oślizło
Jestem jeszcze pod wrażeniem tych wyborów. Mieszkańcy mi bardziej zaufali i będę się starał tego zaufania nie zawieść. Będę robił wszystko, by godnie ich reprezentować. Kampania była uczciwa i spokojna i nikt z rywali nie powinien mieć pretensji.

Stanisław Sitek
Z szacunkiem odnoszę się do wyników demokratycznych wyborów. Dziękuję z serca tym, którzy na mnie głosowali. Gmina do tej pory była dobrze zarządzana, równomiernie się rozwijała, dbano o każde sołectwo i każdego mieszkańca. Nowemu wójtowi życzę powodzenia w zarządzaniu naszą małą ojczyzną a mieszkańcom spełnienia nadziei pokładanych w obietnicach wyborczych.

Godów

Frekwencja – 41,2%
Mariusz Adamczyk – 2139 (52,1%)
Zygmunt Skupień – 1966 (47,9%)

Mariusz Adamczyk
Liczyłem na wygraną, ale nie do końca wierzyłem, że się uda. Dziękuję wszystkim, którzy na mnie głosowali i obdarzyli poparciem. Mam nadzieję, że nie zawiodę ich zaufania.

Zygmunt Skupień
Dziękuję rodzinie, żonie, znajomym, którzy mnie wspierali oraz tym, którzy na mnie głosowali i wszystkim mieszkańcom uczestniczącym w wyborach. Do głosowania poszła młodzież i to zdecydowało o wyniku. Ja miałem stały elektorat, który przy mnie pozostał.