Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 47 (356) Data wydania: 21.11.06

Superbabcia - supernagrody

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was – czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można przesyłając sms-y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 17 stycznia. A nagrody? Oczywiście super – wykwintny obiad w klubie Stodoła dla Superbabci i jej rodziny – zabawki edukacyjne ufundowane przez firmę Marko dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca – kurs języka angielskiego w szkole Helen Doron dla przedszkolaka, który zwycięży.

Wyślij SMS na numer 7101 odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NWD imię i nazwisko przedszkolaka. Konkurs trwa do 16 stycznia. Koszt SMS-a: 1 zł, 1,22 zł z VAT.


Dawid Taszarek - PP nr 1 Pszów
Moja babcia ma na imię Losia. Mieszka w Krzyżkowicach, ale co dwa tygodnie w niedzielę jeździmy do niej razem z rodzicami. Bardzo lubię jak podaje wtedy ryż i mięsko z  warzywami. Zresztą babcia bardzo dobrze gotuje. To jest najukochańsza babcia na świecie i tyle. Opiekuje się mną i moimi braćmi.

Karolina Stachurska - PP nr 1 Pszów
Babcia Danka mieszka w Wodzisławiu. Ma krótkie siwe włosy i zielone oczy. Jest bardzo miła i kochana. Lubi dawać mi prezenty. Babcia Danusia nauczyła mnie czytać a teraz razem uczymy się pisać. Czasami przed snem opowiada mi bajki. Robi najlepsze kotlety na świecie i czerwoną kapustę.

Szymon Kubala - PP nr 1 Pszów
Babcia Ewa mieszka razem ze mną. Jest miła, dobra i kulturalna dla innych ludzi. Bardzo lubię razem z babcią malować mapy różnych zmyślonych krain. Babcia to mnie rozumie zawsze. Jak dostanę w przedszkolu żółtą kropkę ze niezbyt dobre zachowane to rodzice nie pozwalają mi wychodzić na dwór, a babcia przynajmniej na schody mnie wypuszcza.

Agata Ryszka - PP 1 Wodzisław
Niech se pomyślę. Moja babcia ma na imię Krysia. Czasem chodzi ze mną na spacer. Gotuje mi różne smakołyki. Babcia mieszka w Krakowie. Byłam tam u niej. Jest fajny rynek i całe miasto jest fajne. Byłam też w innych miejscach z moją babcią. Ona zawsze się śmieje do mnie.

Kacper Baranowski - PP nr 1 Rydułtowy
Babcia Basia mieszka daleko stąd. Ma swój dom. Hoduje różne zwierzątka np. taką fajną kurę, która ma wszystkie włosy czarne. Babcia ma bordowe włosy i brązowe oczy. Lubi oglądać „M jak miłość”. Jak tylko u niej jestem to zabiera mnie na spacery do lasu, albo nad jezioro. Bardzo lubię jak babcia czyta mi bajki i opowiada takie różne historyjki. Szkoda, że jest do niej tak daleko.

Kajetan Rduch - PP 2 Wodzisław
Babcia Hela jest kochana za to, że lubi się ze mną bawić. Robi raczej wszystko co ja chcę i nie marudzi tak jak ja czasem. Wygląda jak dużo innych babć - ma siwe włosy. Pracowała kiedyś w szkole i uczyła mojego tatę. Potrafi jeździć na rowerze. Na zakupy do miasta czasem jedzie rowerem.

Krysia Noga - PP 1 Wodzisław
Kocham moją babcię Krysię bo mi kupuje słodycze. Czasami też sprząta mój pokój. Sama nie sprzątam bo nie lubię. Moja babcia pozwala mi oglądać bajki i takie miśki mi daje. Ma blond włosy tak jak ja, krótkie i trochę czarne. Poza tym często się ze mną bawi i jest najfajniejsza.

Michał Nowak - PP 2 Wodzisław
Babcia moja ukochana gotuje mi obiadki. Gra też ze mną w chińczyka. Zawsze wygrywam i nawet 26 szóstek z kostki mi wyskakuje czasem. Jest zawsze fajnie jak jestem z babcią. Moja druga babcia Basia też jest super. Mam dwie babcie, które bardzo kocham i się cieszę jak są ze mną.

Natan Sznajder - PP nr 1 Rydułtowy
Babcia Róża mieszka w Rydułtowach. Wystarczy tylko przejść przez ulicę i już jestem u niej. Babcia gra ze mną w szachy i karty. Czasami nawet daje mi wygrać. Zauważyłem, że babcia lubi podlewać kwiatki i chyba pracować w ogródku. Babcia Róża jest dla mnie dobra, bo jak jestem głodny to robi różne smakołyki np. pomidory ze śmietaną.

Paweł Szypuła - PP 1 Wodzisław
Babcia gotuje i odkurza i za to ją kocham. Ma błękitne włosy, jest wysoka. Fajnie się ze mną bawi - najczęściej klockami. To moja ulubiona zabawa, bo można różne rzeczy budować. Jak się rozwalą to z babcią na nowo robimy coś innego. Mam też inne zabawki i się nie nudzę w domu.

Weronika Seidel - PP nr 1 Rydułtowy
Moja babcia ma na imię Magda i mieszka na wzgórzu tutaj w Rydułtowach. Często przyprowadza mnie do przedszkola. Babcia to lubi mnie zabierać na zakupy i ja wtedy mogę sobie różne rzeczy wybrać dla siebie np. słodycze albo jakąś zabawkę. Babcia nauczyła mnie szyć w rękach. A na maszynie zrobiła dla mnie spódniczkę i ubranka dla lalek.

Zuzia Faron - PP 2 Wodzisław
Moją babcię Danę zapraszam zawsze do zabawy. Ona mi opowiada różne ciekawe rzeczy – bajki też. Czasem też opowiada mi melodie – no śpiewa raczej. Robi to ładnie. Ta babcia Dana to urodziła tatę. Druga moja babcia też jest super. Ma na imię Ania. Obie są takie fajne, że hej.